In Syrië is een Russische legereenheid aangekomen om het land te steunen, melden verschillende Russische persbureaus.
Rusland is één van de belangrijkste bondgenoten van president Bashar al-Assad en stemde herhaaldelijk tegen een VN-resolutie over Syrië.
In de Syrische havenstad Tartous is een Russische antiterreureenheid aangekomen, liet persagentschap Interfax weten. Het regime van Assad wil zo een einde maken aan het geweld in Syrië. De aanwezigheid van Russische troepen in het land is een duidelijk teken dat de regering in Moskou Assad steunt, aldus veiligheidsexpert Mark Galeotti.
Speciale eenheden
De Russische ambassade in de Verenigde Staten en de Russische ambassadeur bij de VN wilden geen commentaar geven. Afgelopen week zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov dat Rusland niet van plan was om troepen naar Syrië te sturen.
De Russische minister van Defensie Anatoly Serdyukov ontkende berichten dat Russische speciale eenheden in Syrië opereren. Hij zei wel dat technische adviseurs van het Russische leger in het land actief zijn.
Interview
Woordvoerster van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken Victoria Nuland zei dat de Amerikaanse regering niet op de hoogte was van de aanwezigheid van Russische troepen in Syrië en weigerde verder commentaar te geven.
Voor ABC News nam Barbara Walters een interview af met de Syrische president Bashar al-Assad. Niet alleen wordt de andere kant van het verhaal duidelijk, ook blijkt dat Assad een vriendelijke, welbespraakte man is en onterecht door de westerse media wordt afgeschilderd als een oorlogsmisdadiger.
Bron: Abcnews.com
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Schending medisch beroepsgeheim voor kijkcijfers
Rutte krijgt uitbrander: ‘Dit is gewoon kiezersbedrog, het gaat ongestraft door’
“Geen twijfel dat westerse geheime diensten achter moord op Russische oppositieleider Nemtsov zaten”
Na bolvormig object bij de zon nu enorm ‘zwart gat’ in de zon
Britse regeringsadviseur tijdens persconferentie: 60% nieuwe coronapatiënten heeft twee prikken gehad
Kijk nou: Rutte ‘lacht om corona-ellende studenten’
FVD eist spoeddebat: ‘Dit is zonder twijfel het grootste medische schandaal OOIT’
Tragedie in Israël: jongetje (8) uit reclame over coronavaccins sterft na hartstilstand
‘Complotdenkers’ die bezorgd zijn over chemtrails in gelijk gesteld: deze ‘buitengewone’ hoorzitting vond zojuist plaats