Vrijwilligers leggen in een Bosnische vallei een spiraalvormige botanische tuin aan. Daarnaast graveren ze kosmische tekens op obelisken, terwijl bezoekers mediteren in tunnels.
Tien jaar geleden zei amateurarcheoloog Semir Osmanagic dat hij piramides had gevonden in het kleine Balkanland, op een plek waar anderen enkel heuvels zagen. De Bosnische Indiana Jones gaat nu een stap verder: hij heeft de vindplaats veranderd in een park waar bezoekers spirituele ervaringen kunnen beleven, meldt persbureau Reuters.
Pijn verdwenen

Het park is in juni geopend. Tientallen vrijwilligers en bezoekers zeiden dat er op de plek een speciale energie is. Kroatische vrijwilligers werkten in de botanische tuin, terwijl een groep Tsjechen stenen in een spiraalvorm legde.
Oostenrijkse bezoekers mediteerden op een heuveltop en anderen in tunnels. Ze legden hun handen op enorme keramische blokken. Eén man claimde zelfs dat de pijn in zijn arm was verdwenen.
Welkome bron van inkomsten
Het project wordt gefinancierd door Osmanagic, een Amerikaanse zakenman die in Bosnië is geboren. De lokale bevolking ziet het als een welkome bron van inkomsten.
“Ik leef al 10 jaar van dit project,” zei Nedzad Secerovic, die een klein soevenirwinkeltje heeft aan de voet van één van de piramides. Hij schat dat het park sinds de opening op 18 juni zo’n 5000 bezoekers heeft getrokken.
[Reuters]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wetenschapper legt uit: Waarom (bijna) alles wat je weet, niet klopt
Kuipers: testuitslagen en productiedetails coronavaccins zijn ‘niet met een breder publiek te delen’
Politie in India dwingt ongevaccineerden om doodshoofd te dragen
23 jaar onderzoek: “Kankerpatiënten die chemotherapie weigeren leven tot vier keer langer”
Musk haalt uit naar ‘Magneto’ George Soros: ‘Hij haat de mensheid’
Ernst Kuipers wil debat over vraag ‘wat we moeten doen met ongevaccineerden’, krijgt lading kritiek
“9/11 is één van de grootste leugens die Amerika ooit heeft geslikt”
Is dit de geest van Michael Jackson?
Kuipers kondigt nieuwe vaccinatieronde aan: ‘Het is werkelijk om te janken’