De Kamervragen die Tweede Kamerlid Henk Vermeer (BBB) onlangs stelde over de 54e World Economic Forum-bijeenkomst zijn beantwoord door PVV-minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp).
Uit de beslisnota bij de antwoorden blijkt opmerkelijk genoeg dat Klever de WEF-portefeuille onder zich heeft: ‘Binnen het kabinet fungeert de minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp als het eerste aanspreekpunt voor het WEF’.

Eerder deze maand zei PVV-leider Wilders nog dat PVV-bewindspersonen niet zullen deelnemen aan de WEF-bijeenkomst. Maar een PVV-bewindspersoon is dus wel aanspreekpunt voor het WEF.
Schaap in wolfskleren
“Reinette is een wolf in schaapskleren,” zegt ON!-verslaggever Jonathan Krispijn. “Een sluwe vrouw met fratsen en een onbetrouwbaar wezen. Ze verkoopt haar ziel voor macht en een beter leven voor haar omgeving: dus het is niet het volk wat haar interesseert, maar haar persoonlijke belangen. Kan ik uit ervaring zeggen.”
Premier Schoof schrijft ondertussen op sociale media dat het WEF ‘bij uitstek een plek is om veel gesprekken te voeren, ideeën uit te wisselen en contacten te leggen’. “Daarom dus goed om hier als kabinet vertegenwoordigd te zijn.”
Zaal halfleeg
Defensieminister Brekelmans (VVD) laat weten dat hij bij het WEF talloze partners spreekt om ‘onze veiligheid te vergroten’.
Er zijn ook veel mensen die verstek laten gaan en dat valt op. Toen de Duitse bondskanselier Scholz een toespraak hield, was de zaal halfleeg, zag de Britse politiek commentator Alex Armstrong. “Het is over en uit voor het WEF. Ze zijn zo toxisch dat niemand meer komt opdagen. Het WEF zal niets zijn en wij zullen gelukkig zijn,” schrijft hij.
WEF is finished.
Half an empty room while the German Chancellor is talking.
They’re so toxic and exposed that nobody is even showing up anymore.
The WEF will be nothing and we will all be happy. pic.twitter.com/xPTdSUuVbx
— Alex Armstrong (@alexharmstrong) January 21, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amerikaanse marine gaat UFO-meldingen eindelijk serieus nemen (en analyseren). Dit is de aanleiding
Yuval Harari (WEF): als Trump president wordt, krijgen we geen New World Global Order
Slapen… ontdek nu wat je er beslist over moet weten!
Kijk en huiver: deze ‘straf’ krijgen asielzoekers die zich misdragen in een azc
Arts slaat alarm: de komende maanden krijgen miljoenen mensen aids door de coronaprik
Leerlingen zetten spirulina in tegen hongersnood
Statisticus stelt vast: er wordt in de EU enorm geknoeid met het aantal ‘besmettingen’ en overlijdens
Wetenschappers laten deeltjes sneller reizen dan licht
Bekentenis gevonden: ‘We hebben Jezus Christus verzonnen’