De Vrije Universiteit gaat de komende tijd onder leiding van huisarts Dick Kruijthoff onderzoek doen naar gebedsgenezingen.
De medici gaan na of er wellicht wetenschappelijke verklaringen zijn voor de genezingen, schrijft Trouw.
Het is voor het eerst dat er specifiek onderzoek wordt gedaan naar gebedsgenezing. “Je kunt ook kijken naar genezingen die opgetreden zouden zijn in andere situaties, maar wij kiezen ervoor om dit te doen in relatie tot gebed,” legt Kruijthoff uit.
Omslag
“Dit is relevant, want het is nog nooit gedaan, terwijl er in sommige kerken wel veel discussie is over gebedsgenezing,” voegt hij toe.
Hij gaat de komende tijd verhalen verzamelen van mensen die bij handoplegging of ziekenzalving een omslag beleefden, zoals verlamden die na gebed plots opstaan uit hun rolstoel.
Een aantal gevallen wordt verder onderzocht. Zo is er een verhaal van een man die kanker had en was uitbehandeld, en toch genas na gebed.
Verbaasd
Aanleiding voor het onderzoek was een bijzondere genezing van een patiënt in zijn praktijk in 2007.
Na een bezoek aan een genezingsdienst van Jan Zijlstra, genas zij van ernstige posttraumatische dystrofie. “Iedereen, inclusief ikzelf, was er verbaasd over,” aldus Kruijthoff.
“Ik ben in de loop der jaren in contact gekomen met zo’n 10 tot 15 mensen die op een bijzondere manier zijn genezen,” zegt hij verder.
Bijzondere dingen
“Bij sommige patiënten kwamen óf de klachten terug, óf was er een verklaring voor de genezing. Met de overige patiënten houd ik diepte-interviews,” voegt hij toe.
Kruijthoff was naar eigen zeggen jarenlang betrekkelijk sceptisch over gebedsgenezingen, maar dat is hij nu na een aantal ervaringen niet meer.
“Op grond van de literatuur die ik bestudeerd heb, geloof ik dat er bijzondere dingen kunnen gebeuren,” concludeert de huisarts.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zuigelingenvoeding is genetisch gemodificeerd (video)
Meisje (9) met 19 ziektes komt voor het eerst tot leven dankzij cannabisolie. Bekijk hier de beelden
Kijk: D66-Kamerlid Jan Paternotte zegt hier dingen die ‘echt absoluut niet door de beugel kunnen’
Mysterieuze nieuwe mensensoort gevonden in China
Dit mysterieuze object werd gespot boven Washington. Volgens het leger is het in ieder geval geen raket
Reus in Afghanistan: wat weten we echt over dit verhaal?
Jaime Maussan – Contact is aanstaande (video)
Hoogleraar stelt nu ook censuur in Tweede Kamer voor, net als in de DDR
Spaanse regering moet 1 miljoen coronaboetes terugbetalen, eerste lockdown was ongrondwettig