Later deze maand wordt in het Zwitserse skidorp Davos het World Economic Forum georganiseerd. De afgelopen twee jaar zijn de bijeenkomsten via internet gehouden vanwege de pandemie.
Doorgaans komt de mondiale politieke en bedrijfselite aan het begin van het jaar in Davos bijeen om te bespreken ‘wat de wereld nodig heeft’. Dit jaar zal vooral worden gesproken over het herstel van de coronacrisis en klimaatverandering.
Het zogenaamde praatclubje
Onder andere D66-minister van Financiën en vicepremier Sigrid Kaag is te gast, zo kondigt het WEF aan op social media. Ze krijgt de wind van voren. “Daar gaat ze, van 22 tot 26 mei aanstaande, onze Sigrid Kaag als global leader, naar het zogenaamde praatclubje volgens de heer Segers van de ChristenUnie,” reageert artiest en oud-verpleegkundige Marga Bult.
Energieadviseur Simone Juffermans voegt toe: “Praatclubje toch?” Vastgoedondernemer Erik de Vlieger zegt simpelweg: “666.”
Deputy Prime Minister and Minister of Finance of the Netherlands, @SigridKaag, will join us at #wef22 at a pivotal time for economies across Europe and the globe. Hear from her and other global leaders from 22-26 May. https://t.co/wvC5vHMY7l #wef22 @Minister_FIN pic.twitter.com/UWU2qOLHVf
— World Economic Forum (@wef) May 11, 2022
Verbazingwekkend
“Niets aan de hand mensen, gewoon doorlopen!” twittert Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD). Frank vraagt zich af: “Waarom is ze eigenlijk minister van Financiën geworden? Ze heeft totaal geen belangstelling voor de financiële toestand van de Nederlandse burgers.”
Kaag is veelgevraagd bij het World Economic Forum. Ze participeerde de afgelopen jaren ook in diverse WEF-groepen. “Waarom daar in de Nederlandse politiek nooit discussie over is, is verbazingwekkend. Ministers moeten bij hun aantreden immers alle functies die niet voortvloeien uit hun ministerschap opgeven. Waarom zou dat niet gelden voor het vervullen van (leidinggevende) functies in de particuliere organisatie van Klaus Schwab? Het is een raadsel,” schrijft econoom Wouter Roorda, die 20 jaar in verschillende functies op Haagse ministeries werkte.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vijf vragen en antwoorden over kunstmatige zoetstoffen
Voormalige toplui IJslandse bank krijgen zwaarste celstraf voor financiële fraude in de geschiedenis
Duitse politicus: “NAVO schoot Russisch gevechtsvliegtuig uit de lucht in Syrië”
Is dit het langverwachte afscheid van de waanwereld waarin we de afgelopen 15 jaar hebben vertoefd?
In Den Haag regeert de angst voor de bevolking. Blaast deze staatscommissie het referendum nieuw leven in?
ABP verliest in één jaar 97 miljard op beleggingen: ‘Dit is niet alleen krankzinnig, ik noem dit zelfs crimineel’
De gezondheidsvoordelen van colloïdaal goud
Mediteren is géén kwestie van geloven, het werkt echt. Bekijk hier de spectaculaire resultaten
Corona-uitbraken in zorgcentra onder gevaccineerde bewoners: ‘Het is een raadsel hoe het mis kon gaan’