Inwoners van Oost-Souburg in de gemeente Vlissingen horen al wekenlang mysterieuze geluiden. Niemand weet wat de geluiden zijn of waar ze precies vandaan komen.
Een verslaggever van Omroep Zeeland was in Oost-Souburg en hoorde de vreemde tonen meerdere keren. Buurtbewoners liggen er af en toe wakker van ’s nachts, omdat het dan extra goed te horen is. “We hebben geen flauw idee wat het kan zijn, maar mijn man en ik hebben er wakker van gelegen,” vertelt Marjoleijn.
Veel speculatie
Het opsporen van de bron van het geluid blijkt een lastige opgave. Het geluid lijkt telkens ergens anders vandaan te komen. Ook zijn er momenten waarop het geluid helemaal niet te horen is. De gemeente Vlissingen heeft ook geen idee waar het geluid vandaan komt.
De mysterieuze geluiden zorgen voor veel speculatie over de oorzaak. Op Facebook denken mensen dat een cv-ketel de boosdoener is. Eén iemand denkt dat het geluid afkomstig is van scheepswerf De Schelde in Vlissingen.
Onduidelijk
Sommigen verwijzen naar het windorgel dat aan het einde van de Nolledijk in Vlissingen staat. De geluiden zouden daarnaast afkomstig kunnen zijn van een graafmachine. Een andere mogelijkheid is het geluid van de wind dat door buizen leidt.
Op de sociale media komen nog veel meer suggesties voorbij, van een kapotte afzuigkap op een industrieterrein tot een vis die opvallend lage brommende tonen produceert. Tot op heden is het nog steeds onduidelijk wat het geluid produceert en waar het precies vandaan komt.
Meldingen worden serieus genomen en de gemeente houdt de vinger aan de pols.






Belgische Jaap van Dissel laat ware aard zien: ‘Alleen extreemrechts leeft coronaregels niet na. Is dus natuurlijke selectie’
Rob Jetten vertelt trots hoe hij ‘grote dingen’ voor elkaar heeft gekregen: coronavaccins en binnen jaar van Russisch gas af
De sleutel tot een lang en gezond leven: Citroensap
Wetenschappers vinden bewijs voor ‘leven na de dood’
Jean-Claude Van Damme op Franse tv: “Families Rothschild en Rockefeller staan boven alles en iedereen”
Arts legt Pfizer-vaccin onder de microscoop en krijgt de schrik van haar leven
Dit ‘absurde’ nieuwe pact geeft de VN macht en controle over Nederland: ‘Verschrikkelijk’
CDA’er Hugo de Jonge heeft informatie die niet in beeld is: ‘Het is bij de beesten af’
Pas op voor televisies die meeluisteren en gesprekken doorsturen