Ons lichaam reageert heel heftig op fastfood, zo blijkt uit nieuw onderzoek van de Universiteit van Bonn.
De studie vergelijkt de reactie van ons lichaam op ongezonde voeding met die op een bacteriële infectie. Fastfood maakt ons afweersysteem agressief en verstoort het immuunsysteem hevig.
Wetenschappers gaven muizen een maand lang een ‘westers’ dieet, rijk aan vet en suiker. De dieren ontwikkelden al snel een heftige ontstekingsreactie in het hele lichaam.
Alarm
Toen de muizen hun gebruikelijke dieet weer hervatten, verdween de acute ontsteking vrijwel gelijk.
“Het ongezonde voedingspatroon leidde tot een onverwachte toename van een aantal verschillende immuuncellen in het bloed,” aldus onderzoeker Annette Christ.
Het lichaam gaat na het eten van junkfood massaal immuuncellen aanmaken, net als bij een bacteriële infectie, en zet zich schrap.
Heftiger
Ons lichaam blijft dan als het ware in een alarmfase, klaar om te reageren op iedere nieuwe prikkel.
Deze immuuncellen blijven nog lang in ons lichaam aanwezig, gaan heftiger reageren en dat kan volgens de wetenschappers leiden tot onder meer vaatziekten, diabetes en hartproblemen.
Centraal
De onderzoekers pleiten ervoor om gezonde voeding centraal te stellen in de opvoeding en opleiding van kinderen.
Het onderzoek is gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Cell.






De wereld verandert door je voorbeeld, niet door je mening
Waarom werd Megaupload werkelijk offline gehaald?
De plant uit Peru die kiespijn geneest
Nieuwe planeet gevonden in ons zonnestelsel, Niburu?
Man (77) wordt onwel na boosterprik en overlijdt in LUMC: ‘Gewoon doorlopen mensen, niets aan de hand hoor!’
Coronasterfte keldert nadat deze wereldstad ivermectine inzet
Journalist sprak arts-assistent die betrokken was bij klinisch onderzoek naar Pfizer-vaccin, dit is wat ze zei
Deze zero-Covidmevrouw neemt namens partij van Omtzigt plaats in corona-enquête: ‘Echt schaamteloos’
Felle kritiek op rapport World Economic Forum over digitale identiteit: ‘Aan deze waanzin moet een einde komen’