Tientallen trucks en trekkers trapten zondagochtend in Leeuwarden een serie vrijheidskonvooien af. De actie is een navolging van het Vrijheidskonvooi in Canada waarmee tienduizenden truckers protesteren tegen de coronamaatregelen.
Des camionneurs rejoints par des automobilistes forment un convoi dans la province de Frise au nord des Pays-Bas contre les restrictions et le pass sanitaire. #TruckersForFreedom2022 #ConvoiDeLaLiberté pic.twitter.com/2dK07iLxpZ
---Lees verder na dit advertentieblokje---— Anonyme Citoyen (@AnonymeCitoyen) January 30, 2022
Later doken er op verschillende plaatsen in ons land konvooien op. Onderstaande beelden werden gemaakt van een konvooi in Groningen:
Un convoi rassemblant des tracteurs, camions et automobilistes circulent dans la province de Groningue aux Pays-Bas contre le pass sanitaire et les restrictions. #TruckersForFreedom2022 #ConvoiDeLaLiberte pic.twitter.com/Pa8ibJD4oP
— Anonyme Citoyen (@AnonymeCitoyen) January 30, 2022
In Zeeland verzamelden de actievoerders zich op het parkeerterrein van de ANWB bij Kapelle. Na overleg met de politie vertrok de stoet, het ‘Freedom Convoy Zeeland’, voor een rondje door de provincie.
We zijn geen experiment
Op de A59 trok een stoet voorbij met truckers en automobilisten. Het konvooi vertrok vanaf de carpoolplaats bij Maarheeze om door de provincie Brabant te trekken. De deelnemers vrezen dat ze hun vrijheid kwijtraken en het vaccin als dwangmiddel wordt gebruikt. Ze hadden spandoeken bij zich met daarop teksten als ‘We zijn geen experiment’.
Voor Overijssel werd de IKEA in Zwolle aangewezen als verzamelpunt. Via de Telegramgroep ‘Convoy NL Overijssel’ werden vrachtwagenchauffeurs opgeroepen om zich rond 11.00 uur te verzamelen voor een rondje door de provincie.
Truckers en sympathisanten maakten zondagmiddag ook een rondrit door de provincie Flevoland als protest tegen de coronaregels. De groep verzamelde zich rond 13.00 uur bij parkeerterrein De Aalscholver langs de A6.
Grote opstoppingen
In het Gelderse Harselaar ging om 13.00 uur ook een demonstratie van start. Het vrijheidskonvooi reed onder meer door Stroe, Harskamp, Otterlo, Voorthuizen en Barneveld. In de loop van de middag was er sprake van grote opstoppingen op de route.
De organisatie achter Convoy Nederland zegt dat de provinciale vrijheidskonvooien de opmaat zijn voor een landelijke actie, die in februari moet plaatsvinden.
Jongen (11) heeft al 300 dagen geen epileptische aanvallen meer gehad. En dat dankzij dit ene middeltje
Meerdere sterfgevallen na vaccinatie: Italië stelt onderzoek in naar AstraZeneca-baas
Fleur Agema zet nieuwe minister van Langdurige Zorg op haar plek: ‘Zou een toontje lager zingen’
Journalist: ‘Jandino is niet ‘gek’, het is de massa die voor de gek wordt gehouden’
‘Journalisten van NRC verspreiden valse complottheorie’
Gates Foundation en WHO namen deel aan simulatie die apenpokkenuitbraak bijna tot op de dag nauwkeurig voorspelde
Gigantische voorraden water overal op Mars gevonden. Wat betekent dit?
Over 20 tot 30 jaar komen we voor grote, wereldwijde problemen te staan. Zo ‘schoon’ zijn zonnepanelen
Krant: “Meeste olie Islamitische Staat gaat via Koerdisch gebied en man genaamd ‘oom Farid’ naar Israël”