Archeologie

Hier zijn 5 redenen om aan te nemen dat Jezus nooit heeft bestaan

Help door deze informatie met iedereen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De meeste onderzoekers denken dat de evangeliën in het Nieuwe Testament ‘gemythologiseerd’ zijn. Ze vermoeden dat een controversiële joodse rabbijn genaamd Yeshua Ben Yosef aan het begin van de eerste eeuw een aantal volgelingen om zich heen verzamelde en het fundament legde voor het christendom.

De onderzoekers veronderstellen dat veel Bijbelverhalen over de maagdelijke geboorte, wonderen en wederopstanding zijn gebaseerd op mythische thema’s die populair waren in het Oude Nabije Oosten.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

De afgelopen 200 jaar hebben veelal christelijke theologen en historici oude teksten geanalyseerd. Ze keken ook naar teksten die uit de Bijbel zijn gelaten. Honderden jaren lang werd het christendom alleen onderzocht door christelijke onderzoekers. Ook vandaag de dag hebben de meeste onderzoekers nog een religieuze achtergrond.

Het fenomeen Zeitgeist the Movie liet miljoenen mensen kennismaken met de mythische oorsprong van het christendom.

Richard Carrier laat zien hoe het christendom mogelijk is ontstaan zonder een wonder. Joseph Atwill stelt daarnaast dat Jezus is bedacht door de Romeinen. Steeds meer onderzoekers vragen zich na het bestuderen van oude teksten af of Jezus wel echt bestaan heeft. Er zijn vijf kernpunten die het debat keer op keer doen oplaaien.

Er is geen bewijs uit de eerste eeuw voor het bestaan van Yeshua Ben Yosef

Zoals auteur Bart Ehrman schrijft: “Wat hebben pagaanse auteurs uit die tijd over Jezus te zeggen? Niets. Zijn pagaanse tijdgenoten verwijzen nooit naar een zekere Jezus. Er zijn geen geboorteaktes, geen transcripten, geen overlijdensaktes, geen referenties, niets. In niet-christelijke en niet-joodse bronnen uit de eerste eeuw wordt nergens verwezen naar Jezus. We beschikken over een groot aantal documenten uit die tijd – teksten van dichters, filosofen, historici, wetenschappers en overheidsfunctionarissen. De naam van Jezus wordt in deze stukken nergens genoemd.”

De eerste schrijvers van het Nieuwe Testament zijn niet op de hoogte van de details van het leven van Jezus

Paulus lijkt bijvoorbeeld niet op de hoogte te zijn van de maagdelijke geboorte van Jezus. Geen wijzen, geen ster in het oosten, geen wonderen. Hij noemt de apostelen van Jezus nooit discipelen. Sterker nog, hij zegt nooit dat Jezus discipelen had of wonderen verrichte. Hij weigert biografische details te onthullen en de weinige cryptische hints die hij geeft zijn niet alleen vaag, maar spreken de evangeliën tegen. De leiders van de vroege christelijke beweging in Jeruzalem zoals Petrus en Jakobus zouden volgelingen van Jezus zijn, maar worden door Paulus herhaaldelijk aangevallen omdat ze geen ware christenen zouden zijn.

Het Nieuwe Testament beweert geen verslag uit de eerste hand te zijn

We weten dat de evangeliën van de apostelen Matteüs, Marcus, Johannes en Lucas pas in de tweede eeuw hun naam hebben gekregen, 100 jaar nadat het christendom van de grond zou zijn gekomen. In die tijd werd veel geschreven onder pseudoniemen.

De evangeliën, de enige verslagen over een historische Jezus, spreken elkaar tegen.

Het evangelie van Marcus zou het oudste verslag zijn over het ‘leven van Jezus’. Uit analyses blijkt dat Lucas en Matteüs het werk van Marcus later hebben aangepast. Maar ze spreken elkaar tegen omdat ze met verschillende doelen en voor een verschillend publiek zijn geschreven. Zo komen bijvoorbeeld de verhalen over Pasen niet met elkaar overeen.

Moderne onderzoekers die de echte Jezus zeggen te hebben gevonden, beschrijven totaal verschillende personen

De historische Jezus (als er al één is geweest) was mogelijk een Messiasbelijdende koning, een conservatieve rabbijn, een fanatieke revolutionair, een vredestichter, een progressieve farizeeër, een Galileïsche sjamaan, een Hellenistische wijsgeer, maar niet alles tegelijk. Academici moeten zich schamen, aldus John Dominic Crossan.

Jezus lijkt volgens David Fitzgerald een effect – niet de oorzaak – te zijn van het christendom. Paulus zocht samen met de rest van de eerste generatie christenen naar vertalingen van Hebreeuwse geschriften om een mysterieus geloof te creëren voor de Joden, en te concurreren met de aloude Egyptische, Perzische, Hellenistische en Romeinse tradities.

[Raw Story]

Interessant

Vond je dit artikel belangrijk?
Deel het met anderen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

80 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Tinus Blaaskaak
Tinus Blaaskaak
9 jaren geleden

Dat zeg ik al bijna 4 jaar maar mocht het nooit zeggen.

Jesus is de ZON!!!!!!!!

Hans Koutstaal
Hans Koutstaal
9 jaren geleden

Beste lezers en auteur(s),

Met alle respect, maar m.i. klopt hier e.e.a. niet. Terecht wordt er geschreven: “men denkt dat; ze vermoeden dat; ze veronderstellen dat; mogelijk is ontstaan; stelt daarnaast dat; vragen zich af of; was mogelijk; Jezus lijkt te zijn, etc. Maar op deze vage vermoedens en veronderstellingen, kun je wel een mening baseren, maar dit zijn geen feiten. Bovendien, er zijn wel degelijk buiten-Bijbelse bronnen uit de eerste eeuw die Jezus vermelden. En lees maar eens na wat grote namen onder juristen (Simon Greenleaf, Sir Lionel Luckhoo bijv.) geschreven hebben over het zogenaamde ’tegenspreken’ van de vier evangelieschrijvers (zie hiervoor bijv. het boekje van Josh McDowell: “Jezus, feit of fictie?” En/of, Lee Strobel; “Feiten genoeg” en “Bewijs genoeg”, die de onderwerpen van dit artikel uitvoerig behandelen, maar wel tot de tegenovergestelde conclusie komen, gebaseerd op bronnen en uitvoerig onderzoek. En zeker niet gebaseerd op: (vage)vermoedens, veronderstellingen etc. Wel de moeite van het bestuderen waard zou ik tot slot willen zeggen.
Mvg. Hans.

Quasimodo
Quasimodo
9 jaren geleden

Tsja, van Sinterklaas weten we ook niet zoveel. Alleen dat hij kinderen voor de gek houdt in collaboratie met volwassenen. Vraag me af wat Jezus ervan vindt dat hij gkaapt is door het Vaticaan en door figuren als Luther, Billy Graham enz.

Caesar Lion Cachet
Caesar Lion Cachet
9 jaren geleden

LS…

Zolang wij allemaal vrij zijn om er van te denken wat we willen is er weinig aan de hand. Maar zolang religie, ook de christelijke religie wordt misbruikt om roof, moord, discriminatie, pedofilie, verkrachting, religieuze terreur etc. goed te praten dan zou religie verboden moeten worden. De Katholieke, de Joodse en de Islamitische elite mag voor mij in zijn geheel op de brandstapel.

Religie heeft namelijk meer verwoest en zal nog oneindig meer verwoesten dan een mens ooit tegenover wie dan ook zal kunnen verantwoorden…

jenkem rules
jenkem rules
9 jaren geleden

Dag hans t is 2016 man kom op prik nou eens door die bubbel geloof niet meer in mannen met baarden die boven iedereen staan aub t is al vreemd genoeg hier

jenkem rules
jenkem rules
9 jaren geleden

Jij ook quasi ?

louis
louis
9 jaren geleden

Of Christus wel of niet bestaan is wellicht niet aan te tonen,maar het is wellicht
onverstandig om wel te geloven wat Paulus gezegd zou hebben.

rob
rob
9 jaren geleden

bestaan of niet bestaan wat maakt dat nu eigenlijk uit,men spreekt elkaar op vele aller manieren elkaar tegen bestaat er een god ? bestaat er engelen? bestaat er een duveltje,bestaat sneeuwwitje, bestaat sinterklaas nee die bestaat ook niet en is gewoon een man met een vermomd en geschminkt uiterlijk die kinderen gewoonweg voor de gek houd en een reclame pop is voor verkoop en door de ouders en de verkoop van cadeaus in stand word gehouden en zo kan men al het andere ook zien men word gewoonweg voor de gek gehouden op allerlei gebied het in de mens die onzin verkoopt en die onzin verkoopt zeer goed ten goed of ten slechten maakt niet als er maar genoeg mysterie en mysterieus er aan kleeft, heeft Jezus bestaan of niet bestaan er zijn er genoeg die denken dat deze bestaan heeft en zullen zeker niet zomaar dit ter zijde schuiven, net als sinterklaas schuift men dat niet zo maar uit het gebeuren en denken weg ..genoeg tegenstanders die er zeker dat zullen onderbouwen met woorden die gewoonweg zijn over genomen uit boeken waarvan de waarheden die ze zich eigen hebben gemaakt als een identiteit voor zich zelf. niemand kan het hard maken of deze bestaan heeft of niet maar er zijn er genoeg die twijfelen ,het is gewoon een welles en nietes spelletje dus genoeg twijfels in en met en in het geloof zelf aanwezig is,,wat is geloof nou Echt.. ook dat brengt altijd twijfels met zich mee ,,,geloof is altijd een soort twijfel en waarom omdat het gewoon weg je op een pad brengt naar een bewustzijn toe. en de wereld ziet door de ogen heen van het persoonlijke in de mens zelf en men schept zelf de wereld zoals je deze zelf wil zien . waarin het geloof ook zo persoonlijk word dat men elkaar gaat bevechten,dat heeft geloof met de mens gedaan elkaar bevechten in woord en daad.. is dat is geloof die twijfel en voor vele angst zaait.. en diegene die zich in berust is gewoon moe om dat te bevechten ..en terecht want met een bevechtende geloof bereik je gewoon helemaal niets ..of toch wel iets een zelf bewustzijn met en in de vrede met je zelf..en uitstraalt met acceptatie van waar of niet waar maakt niet uit of het nu waar is of niet Waar..

Peter
Peter
9 jaren geleden

Er bestond in de Keltische tijd vér voor de aangenomen geboorte van Jezus al een soort van opper-Druïde, die niemand kennelijk ooit echt ontmoet had, maar die de naam “Isus” droeg.
Dan is er duidelijk ook veel afgehaald van de oud-Egyptische overleveringen.
Zijn geboortedag is overigens gebaseerd op de terugkomst van de zon op 25 december, (paganisme dus) nadat deze ogenschijnlijk DRIE dagen op hetzelfde punt staat vanaf de winter-zonnewende op 21 december. Dat zijn volgens mij die “drie wijzen” in het Oosten geworden.

Helgoland
Helgoland
9 jaren geleden

Jezus heeft nooit bestaan, God is dood, de Heilige Geest is een dwaallicht, de Blijde Boodschap is nepnieuws, Sinterklaas heeft een voltooid leven, Zwarte Piet is taboe, de stoomboot veroorzaakt het broeikaseffect, de Kerstman is door het smeltende poolijs gezakt en “I’m dreaming of a White Christmas” is racistische groepsbelediging…

Dat iedereen het maar even weet.

frans
frans
9 jaren geleden

Broodje AAP verhaal!
Klopt niets van.

Lichtwezen
Lichtwezen
9 jaren geleden

De Christus is 2000 jaar geleden naar de aarde gekomen. Niet in de winter maar reeds in augustus. Hij heeft een aantal jaren kunnen spreken en toen het de machthebbers teveel werd hebben ze Hem vermoord. Hij is niet voor onze zonden gestorven. Ook Zijn Vader heeft hem niet verlaten. en wat niet meer. Wel heeft de Christus de weg afgelegd die wij allen dienen af te leggen. (terug naar het Al).
Lees de boeken van Jozef Rulof http://www.rulof.org (Er zullen er na Mij komen die meer te zeggen hebben…)

Ikke
Ikke
9 jaren geleden

God is als een dictator. Volg mij of anders zal ik je voor 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000jaar straffen door je te laten branden in de hel bij de door mij geschapen Satan. Och wat houd hij toch veel van zijn kinderen. Een schop in zijn ballen verdient hij. Omdat hij almachtig is en onze schaper is denkt hij het recht te hebben ons voor eeuwig te straffen. Een dictator dus. Hij heeft al honderden miljoen mensen vermoord.

Marc
Marc
9 jaren geleden

Interessant dat op dezelfde site terecht de vondst van loden tabletten in Jordanië genoemd, die in de 1e eeuw na Christus, Jezus wel degelijk noemen: https://www.ninefornews.nl/oude-tabletten-ander-licht-jezus/. Ook blijft fier overeind staan dat het Oude Testament, de boeken Koningen, Kronieken, Jesaja, Daniël en anderen vele historisch bewezen waarheden bevatten, gestaafd door kleitabletten uit Babylonië. Laten we dus heel voorzichtig zijn met de veronderstelling dat het Nieuwe Testament verzinsels zijn. En nee, ik ben geen Chhristen, maar academisch historicus.

Jer
Jer
9 jaren geleden

Ik denk zelf persoonlijk als ik er nu diep over nadenk, dat Jezus verzonnen is door de elites 2000 jaar terug om echt werkelijk alles, maar dan ook alles wat met de waarheid te maken heeft te verdoezelen en mensen zo in hun macht en controle te hebben. Al de waarheden over ons leven, het universum, aliens en allemaal daarbuiten worden verdoezeld en dat ze Jezus als een grote cover-up hebben gebruikt, zodat wij de waarheid niet mogen weten. En we weten inmiddels al dat de echte geschiedenis die ons aangeleerd is op school totaal niet klopt en van tafel geveegd kan worden.

Ik hoor graag jullie meningen.

Gerard
Gerard
9 jaren geleden

als je je een bepaalde stelling toe eigent is het nog niet jou stelling….bijvoorbeeld…als je een uitvinding jat ben je daarmee niet de uitvinder ,maar simpele leugenaar/dief.

B. van Dokkum
B. van Dokkum
9 jaren geleden

Zet een stel warhoofden op een rij, vooral academici, stel de vraag of Jezus echt heeft bestaan, en je krijgt de meest rare, en onbewezen, uitkramingen.
Neen maar, van Jezus is er geen geboorte-akte, geen overlijdensakte, geen diploma van de MAVO, neen, er is ook geen foto van de kont van het paard van Herodes! (Dus: Herodes had helemaal geen paard!)

Kom een keer terug als je er blijkt van geeft enig inzicht te hebben in de wijze waarop het Nieuwe Testament gelezen (en ontcijferd) moet worden! Dan kun je van mij een gratis college krijgen verder.

Gerard
Gerard
9 jaren geleden

Als je nu naar rechts kijkt (Zie je links nix hihihi) op deze side kan je lezen dat er 2000 jaar oude loden tabletten zijn ,met eerste verwijzingen naar jezus en werpen ander licht op hem (licht is licht toch?) maar lood is niet licht hoor…..vroeger werd er op perkament en klei gekladderd ,maar had nog nooit gehoord dat ze dat ook op lood deden… ik bedoel dat hier tegenstrijdige berichten geplaats worden …. wat is Waarheid…. ga je hier niet vinden denk ik….

Helen
Helen
9 jaren geleden

Het doel van de NWO is het afbreken van het gezin ( feminisme, vader en moeder moeten werken en kinderen worden opgevoed door vreemden of de staat) het afbreken van de identieteit van volkeren (het massaal dumpen van Islamitische “vluchtelinhen, het afbreken van het Sinterklaas feest, het afnemen van de Gulden enz, enz Het afbreken van de mens door kinderen op school en in de media te overstromen met homo- en transseksuelsen indoctrinatie, nog komt het verbod om een kind een jongen of meisje te noemen, wantdat is discriminatie weet u wel.

En bij het afbreken van de identiteit hoort natuurlijk ook het afbreken. van dewesterse christelijke achtergrond. Verrassend dat dezogenaamde alternatieve media zoals 9fornews de NWO agenda dient.

Kerken en geloof zijn verder 2verschillende zaken. De kerk heeft de mens met geweld en miljoenen vermoorde mensen gegeseld dat god buiten hun zelf leeft, dit terwijl ieder mens god of de christosenerghie kan vinden in het hart. Meditatie is in werfkelijkheid dan ook luisteren en communiceren met het hart.

Gerard
Gerard
9 jaren geleden

Ik gun Iedereen die hier schrijft een Duimpje ,maar die mijne hou ik zelf:)

You say it aint cool mama dindt raise a fool
You say it aint cool mama dindt raise a fool
9 jaren geleden

Ongelofelijk wat sommige mensen hier toch zeggen

Elise49
Elise49
9 jaren geleden

Ik denk, dat Jezus een kind was van Julius Caesar(Romeinen eren Jupiter) en Cleopatra(Farao/deze hadden samen een affaire) of een kind weer daarvan. Een onwettig kind die dus nergens aanspraak op kon maken. Kinderen van Cleopatra en nabestaanden werden uitgelachen in Rome. En zo is het christendom ontstaan. Dat familie uiteindelijk toch weer samen bij Rome uitgekomen zijn.(Rome eert alle geloven/goden) Macht bleef zo dus toch bij de familie van J. Caesar/Rome. J.C.(Jezus Christus/kleine Caeserion/junior) initialen zijn hetzelfde. Misschien was het wel een schuilnaam van 1 van de onwettige kinderen. Alles draait/draaide immers om macht.
Kijk je verder naar deze stambomen, dan kom je Maria Magdalena(familie van Cleopatra Selene) tegen. Kan het nu niet meer vinden(raar stond eerst gewoon bij wiki) Dat wijst al richting christendom.
Al met al draait het al eeuwen om kennis van de sterrenhemel/zon/maan/kalenders/cycli’s.
Overigens zijn veel wereldleiders onwettige kinderen(qua familie erfrechte). Bv. Obama/Poetin. Het zijn dus kinderen om de agenda verder uit te voeren. Probeer je de stamboom van Poetin te onderzoeken dan is dat dichtgegooid. Ook verdacht.

Berenbotje
Berenbotje
9 jaren geleden

Jezus heeft echt bestaan, is 99 jaar geworden en z’n graf ligt in Noord-India, in Kashmir, evenals die van Mozes.
Na de kruisiging keerde Jezus terug naar India, het land die hij Hemel op Aarde noemde. Daar predikte hij het Shiva-isme (Kashmiri Shivaisme was heel bekend) en had hij er leerlingen. Het 1000-jarige Koninkrijk waar hij het over had is de toekomstige Spirituele Mentale toestand van de mens, die geweld zal uitbannen en naar Waarheid en Vrede zal handelen. Totdat er weer machtige demonen (Aliens if you like) op de Aarde incarneren en deze Vrede teniet gaan doen.

Pinokkiocratie
Pinokkiocratie
9 jaren geleden

Troje was ook eens een mythe, tot de ruïnes van de stad werden ontdekt. Toen was de mythe opeens harstikke echt geworden.
Doel nr 1 van NWO, macht van katholieke kerk overnemen. De concrete overname plannen gestart na de verlichting, Napoleon heeft het archief doorgespit.
Bestudeer ook de Alta Vendita.

De protocols van Sion, voor de meesten waarschijnlijk ook een mythe.

Goed zo, blijf vooral geloven in reptielen en Annunakies.

HarryHagelslag
HarryHagelslag
9 jaren geleden

Ik kan het niet uitleggen, het is een gevoel het is een…ik kan het niet… bwaaaa JA HOU JE KOP DAN MAN!

Tim
Tim
9 jaren geleden

Talpiot tomb ossuaries, ff googelen jongens en meisjes.

Geloof niets, lees alles!

Axmann
Axmann
9 jaren geleden

Ik ken 555 redenen dat Jezus, de Christus van Nazareth, wèl heeft bestaan.

johan
johan
9 jaren geleden

Of hij nauw wel of niet bestaan heeft maakt eigenlijk niets uit, maar als na 2000 jaar al niets meer van hem vernomen is hout het bij mij op,ik zie het wel als het zover is.

PicoBella
PicoBella
8 jaren geleden

Pardon? Jezus bestaat niet? Ik ben koningskind en God praten en kan horen en zelfs zien vanuit gebeurtenissen en ervaringen dat Jezus zeker wel bestaat en God niet voor niks zijn zoon gaf en deed leven en het heilige in hen niet verloren zal gaan maar eeuwig leven zouden hebben. Als hij niet heeft bestaan en nooit iemand of iets was voor wat is de Bijbel en woord des here dan eerder doen ontstaan en was en na hem afgod deed komen en JEZUS KRUIS HING. VOOR JOU ONZIN VAN ONTWETENHEID DOET VERKONDIGEN. Moe je nagaan hoe ver je van de échte wetenschap en technologie en vermogen van de kern van de bron je doet afhangen en doet verkondigen luid alsof het in je gezicht spuit en at van de verboden Vrucht en berucht en men zuchten zal niet spotten met geen zekerheden en vermoeden die je niet kent of weet en ervaren heb dat is negatief aan je web gr Ilona

Ikke
Ikke
8 jaren geleden

God is een dictator. Hitler kan nog niet eens in zijn schaduw staan.

Back to top button
80
0
We lezen graag je reactie!x