Justitieambtenaar Yasmina Haifi veroorzaakte drie jaar geleden een rel door te twitteren dat terreurgroep IS een complot van zionisten is.
Ze werd door het ministerie van Justitie gelijk geschorst en vervolgens voorwaardelijk ontslagen. Een rechter heeft nu geoordeeld dat ze te zwaar is gestraft.
Ondanks de gevoelige positie die ze bekleedde, had ze gewoon recht op dezelfde vrijheid van meningsuiting die voor elke ambtenaar geldt. Ze kan een schadevergoeding tegemoet zien.
Vooropgezet plan

Haifi verwijderde haar tweet al snel en verontschuldigde zich voor de ophef, maar bleef wel achter haar woorden staan.
De letterlijke woorden van haar tweet waren: ‘ISIS heeft niets met islam te maken.. is vooropgezet plan van zionisten die bewust islam willen zwart maken’.
Later voegde ze daaraan toe: ‘Kennelijk mogen bepaalde zaken niet worden gezegd. Ik heb geen mening gegeven. Ik heb dat over het zionisme niet zelf verzonnen, maar er talloze artikelen over gelezen’.
Finaal afgeslacht
Haifi voelde zich monddood gemaakt en had naar eigen geen carrièreperspectief meer. Ze ging in beroep tegen het besluit van voorwaardelijk ontslag.
Vorig jaar zei ze over de zaak dat haar werkgever haar heeft gediscrimineerd wegens haar politieke stellingname en haar geloofsovertuiging.
“Mijn kop moest eraf, ik ben finaal afgeslacht, terwijl andere ambtenaren die op sociale media controversiële uitlatingen deden, door het ministerie in bescherming zijn genomen,” zei ze.
Voorbarig
De Adviescommissie Grondrechten en Functie-uitoefeningen Ambtenaren (AGFA) oordeelde dat Haifi niet ontslagen had mogen worden om de tweet en dat een berisping zou hebben volstaan.
Volgens de AGFA had minister Asscher zich bovendien voorbarig uitgelaten over de ambtenaar. Die sprak van ‘klassiek antisemitisme’.
[NRC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





BBB-leider Van der Plas wekt onbegrip door in de bres te springen voor Rob Jetten
Covidprikken niet vervuild met DNA, het is BEWUST toegevoegd, zegt deze regeringsfunctionaris
10 Unieke tips om voorgoed af te rekenen met vliegangst
Zeer indrukwekkende graancirkel verschenen in Cley Hill. Bekijk hier prachtige beelden
Nederland doet zich graag ‘groen’ voor, maar werkt ondertussen mee aan grootschalige vervuiling
Britse journalist fel tegen lockdown: ‘Coronavirus is zoveelste paniekdemie’
Rechtszaak tegen KPN-topman vanwege 5G-straling: ‘Wat hier gebeurt, mag niet mogen’
Felle kritiek op uitspraken Von der Leyen: ‘Misselijkmakend, tijd voor een opstand’
5G is het stomste idee in de geschiedenis van de wereld, stelt deze Amerikaanse professor