De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd heeft zo’n 50 keer een ‘corrigerende brief’ gestuurd aan artsen die patiënten ‘onjuist over het coronavirus en vaccins informeerden’. Een arts die medicijnen voorschreef die ‘niet voor corona zijn bedoeld’, kreeg een boete van 3000 euro, bericht de NOS.
De inspectie laat weten dat discussie en reflectie binnen de beroepsgroep nuttig is, maar dat ‘het geven van aantoonbaar onjuiste informatie en het verspreiden van complottheorieën echt niet kunnen’. Sinds maart 2020 kreeg de inspectie ruim 200 meldingen over ‘desinformatie’ door artsen.
Er zijn dus volgens de autoriteiten tientallen artsen in Nederland die ‘complottheorieën verspreiden’.
Zorgminister Hugo de Jonge schrijft op social media: “Onjuiste informatie over corona kan een gevaar zijn voor de volksgezondheid. Zeker als die van artsen komt. En soms komt dat voor. En dus treedt de inspectie dan op. Met een waarschuwing, boete of tuchtzaak. Op het advies van artsen moet je kunnen vertrouwen.”
Huisarts Elens had gelijk
Tweede Kamerlid Fleur Agema zegt tegen De Jonge: “Dat deden ze ook tegen de Limburgse huisarts Elens die hydroxychloroquine voorschreef. Volgens een nieuwe Amerikaanse studie werkt het middel wél. Dus zijn patiënten konden wel op zijn advies vertrouwen. Wat nu met die grote woorden over onjuiste informatie?”
“Doodenge ontwikkeling dit, NOS. De Limburgse huisarts Elens had gelijk met hydroxychloroquine, maar werd beboet door de inspectie!” voegt Agema toe.
NOS fungeert maar al te graag als propagandakanaal
Jurist Ghislen Nysten zegt: “De NOS fungeert maar weer eens al te graag als propagandakanaal. Ditmaal voor de inspectie. Over welk medicijn hebben we het, ivermectine? Ze roepen wat in de rondte, maar komen niet met feiten. Informatie verspreiden zonder zelf nader onderzoek doen, is propaganda.”






De geneeskrachtige werking van pompoenzaden
Woede over nieuw mondkapjesadvies OMT: ‘Totaal idioot! Hou op!’
Japanse Maglev-magneettrein succesvol getest
De meeste mensen hebben geen flauw benul welke risico’s er kleven aan 5G. Deze man wil daar verandering in brengen
David Martin: ‘We staan aan de vooravond van massamoord op 5- tot 11-jarigen’
Utrechtse boeren moeten vertrekken om het trilveen te “beschermen”, dat pas 3 jaar geleden is aangelegd
Italianen de straat op om te protesteren tegen verplichte vaccinpaspoorten: ‘Geen dictatuur!’
Kijk: Kaag krijgt vraag over banken, geeft een wel heel opmerkelijk antwoord
Volg het geldspoor: Banden tussen oorlogshitser John McCain en Rothschilds blootgelegd