De NAVO werd na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie overbodig en schildert Rusland nu doelbewust af als dreiging om zijn eigen bestaan te kunnen rechtvaardigen. Dat stelt Yves Bonnet, oud-hoofd van de Franse contra-inlichtingendienst DST, die in 2008 is opgeheven.
“De Russen zijn niet langer de slechteriken, het Sovjetgevaar is geweken, vooral omdat de Sovjet-Unie niet meer bestaat,” zei hij.
Claims die worden gedaan over het agressieve gedrag van Moskou zijn ‘overdreven’, voegde hij toe.
Niet meer gelooft
“De NAVO voedt doelbewust de perceptie van Rusland als bedreiging, omdat de alliantie net als iedere andere organisatie wil blijven voortbestaan,” zei Bonnet.
Het afschilderen van Rusland als internationaal gevaar werkt niet meer, aldus de oud-inlichtingenbaas. “Ik kan je verzekeren dat het Franse volk dit gelukkig niet meer gelooft.”
Hij zei het erg te betreuren dat Frankrijk weer lid is geworden van de NAVO. Frankrijk maakte tussen 1966 en 1996 geen deel uit van het bondgenootschap. Sinds 2009 is het land weer volledig lid.
Gevaarlijke organisatie
De NAVO is volgens Bonnet een gevaarlijke organisatie die in zijn geheel moet worden opgedoekt.
“Ik heb gezien wat de NAVO in 1999 in Joegoslavië heeft gedaan,” zei hij. “Vervolgens viel de NAVO Afghanistan binnen, terwijl dat land zich niet in het Noord-Atlantisch gebied bevindt.”
Bonnet zei verder dat Rusland niet heeft geprobeerd de Franse presidentsverkiezingen te beïnvloeden.
Jammer
Volgens hem heeft Israël dat wel gedaan. Dat land steunde de campagne van Emmanuel Macron.
Hij vindt het jammer dat Parijs om politieke redenen niet samenwerkt met de inlichtingendiensten van Rusland, Syrië en andere landen die wel strijden tegen het terrorisme.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het mysterie van vlucht MH370: Copiloot probeerde nog te bellen
Israëlische onderminister: “Aardbevingen Italië zijn vergelding voor Unesco-besluit over Tempelberg”
Zijn identieke tweelingen telepathisch verbonden?
Nederland is één van de grootste geldschieters van Oekraïne: Ralf Dekker roept de regering tot de orde
Britse journalist reist af naar Oekraïne en is geschokt: ‘Hier hoor je in het Westen niets over’
Ze was pas 32! Autopsie bevestigt: vrouw stierf door coronavaccinatie
Storm van kritiek op binnenlands vaccinatiepaspoort: ‘Medische apartheid wordt realiteit’
Superaarde ontdekt waar leven kan bestaan. Wat gaan we aantreffen op deze unieke planeet?
Het einde van de moderne geneekunde