Bij de Europese database van rapporten over vermoedelijke bijwerkingen van geneesmiddelen (EudraVigilance) zijn tot 13 november 30.551 sterfgevallen en 1.163.356 gevallen van bijwerkingen na de coronavaccins geregistreerd.
De database, die is opgezet door de Europese geneesmiddelenautoriteit EMA, bevat gegevens over vermoedelijke bijwerkingen van geneesmiddelen die tot de Europese Economische Ruimte (EER) toegelaten zijn.
Via de website van EudraVigilance:
- Farmaceutische bedrijven die houder zijn van de handelsvergunning voor een geneesmiddel, evenals nationale medicijnautoriteiten in de EER, zijn wettelijk verplicht meldingen over vermoedelijke bijwerkingen bij EudraVigilance in te dienen. Daaronder vallen ook de meldingen die ze ontvangen van medisch beroepsbeoefenaren en patiënten. Niet-ernstige bijwerkingen die zich buiten de EER voordoen, zijn uitgesloten.
- Het webrapport bevat geen meldingen afkomstig uit onderzoek (bijvoorbeeld van klinische proeven of niet-interventieonderzoeken) of andere soorten meldingen (het betreft dus uitsluitend spontane meldingen).
- Een bijwerking krijgt de kwalificatie ‘ernstig’ als deze (i) de dood tot gevolg heeft, (ii) levensbedreigend is, (iii) ziekenhuisopname of verlenging van een bestaande ziekenhuisopname tot gevolg heeft, (iv) blijvende of significante invaliditeit/arbeidsongeschiktheid veroorzaakt (naar de mening van de indiener), (v) zich uit in een aangeboren afwijking/misvorming of (vi) resulteert in andere medisch belangrijke omstandigheden.
Van de 30.551 sterfgevallen zijn 14.303 terug te voeren op het Pfizer-vaccin, 8385 op het Moderna-vaccin, 1793 op het Janssen-vaccin en 6070 op het AstraZeneca-vaccin.
166.346 gevallen van bijwerkingen zijn vanuit Nederland gemeld bij de EMA. Nederland gaat bijna overal aan kop:




Agnes Kant, directeur van Bijwerkingencentrum Lareb, beweert vandaag in gesprek met het AD dat we inmiddels kunnen stellen dat ‘de angst voor het coronavaccin onterecht is geweest’. “Over de gehele linie zien we weinig afwijkends ten opzichte van andere vaccins,” zegt Kant.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Harvey in verband gebracht met weersbeïnvloeding. Is deze monsterorkaan gebruikt als wapen?
Groot-Brittannië houdt grootste pandemie-oefening ooit waarbij vooral kinderen worden getroffen
Filmpje: Congreslid zegt dat hij inhoud laptop uit de hel van Hunter Biden in bezit heeft, Democraten in paniek
Griekse crisis: “Vroeger gebruikten ze tanks als wapen om de regering over te nemen, nu zijn het de banken”
Britse bisschop spreekt zich uit: ‘Rusland is laatste obstakel voor nieuwe wereldorde’
Lerares over chemtrails: “We worden besproeid”
Arts spreekt zich uit: coronadreiging is enorm overdreven
WTC-gebouwen opgeblazen met explosieven? Universiteit gaat het tot op de bodem uitzoeken
In 2022 was de oversterfte het hoogst onder mensen jónger dan 50: ‘Heel heel zorgelijk’