Woensdag gaat een grote groep fractievoorzitters in de Tweede Kamer in gesprek met ‘deskundigen’ over de strijd tegen ‘de antidemocratische onderstroom’ in Nederland. Daarbij ligt de vraag op tafel of Forum voor Democratie van Thierry Baudet verboden zou moeten worden, blijkt uit stukken.
Het gesprek is een initiatief van Hermans (VVD), Paternotte (D66), Heerma (CDA), Kuiken (PvdA), Klaver (GroenLinks), Ouwehand (Partij voor de Dieren), Bikker (ChristenUnie) en Dassen (Volt). Ze willen naar eigen zeggen een einde maken aan ‘de ondermijning van de democratie’.
Veel mensen reageren verbolgen. “Zelf verantwoordelijk voor onder andere het toeslagenschandaal, negeren van rechterlijke uitspraken, corona-informatie niet willen geven, discriminatie (QR), bespreken van geweld tijdens klimaatdemo’s (GroenLinks). Maar nee, ZIJ spreken over een FVD-verbod, want dát is democratie,” twittert Annelies Strikkers.
Anti-democratische gekken pleiten voor een FVD-verbod want “anti-democratisch” 🤡🤡🤡 #ClownWorld #newspeak #fvdverbod #baudet pic.twitter.com/R35vgG0AIR
— cartoonplukker (@cartoonplukker) June 26, 2023
Glijbaan naar een officiële dictatuur
Oud-politieagent Haseena Bakhtali voegt toe: “Niet te geloven dat in Nederland een gesprek op hoog niveau plaatsvindt over het wegpesten, discrimineren en verbieden van politieke partijen in Nederland, het gidsland voor democratie en recht?! Morgen stapt Nederland in de glijbaan naar een officiële dictatuur.”
Volgens journalist Joost Niemoller zal het verbod van FVD en ON bij velen de ogen openen over de zogenaamde democratie waarin we leven. “Eindelijk. Maar dat zal nog maar het begin zijn van een lang en stroperig proces om degenen die de democratie om zeep hebben geholpen te ontmaskeren.”
“Iedereen zou moeten opschrikken als er politieke partijen worden verboden. Omdat dit een veeg teken van totalitarisme is,” aldus huisarts Els van Veen.
Nu herhaalt de geschiedenis zich onder onze ogen
“Van het nazi-Duitsland van Hitler tot het fascistische Italië van Mussolini: het verbieden van politieke partijen was het kenmerk van een fascistisch bewind. En nu herhaalt de geschiedenis zich onder onze ogen,” stelt journalist Erick Overveen vast.
Jurist Jeroen Pols herinnert eraan: “Fracties in de Tweede Kamer die popelen om FVD te verbieden, moeten beseffen dat zij de fascistische traditie voortzetten. In 1933 verboden de nazi’s in Duitsland de sociaaldemocratische SPD.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Sarina (17) doodziek na HPV-prik tegen baarmoederhalskanker: “In het ziekenhuis zeiden ze dat ik me aanstelde”
‘Lockdown 2.0’: Landen treffen ‘COVID-achtige maatregelen’ in reactie op de energiecrisis
Graancirkel onthult ‘nieuw Stonehenge’ in Ierland. Waar werd dit monument voor gebruikt?
Delen van Yellowstone National Park dicht nadat supervulkaan asfalt laat wegsmelten
Democratie heeft werkelijk helemaal niets met vrijheid van doen
Vlammend betoog tijdens raadsvergadering: ‘Zeg nee tegen de Self Destruction Goals van Agenda 2030’
NPO waarschuwt dat zeespiegel steeds sneller stijgt: ‘Dat is pertinent onwaar’
Kijken: beelden van kolossale orkaan op Saturnus
Wybren van Haga wil alles boven tafel halen: ‘Dit is nog maar het begin’