De nieuwe ‘WEF-papers’ die de regering heeft vrijgegeven, zijn fascinerend en laten zien hoe minister Bruins, als bestuurslid van een WEF-initiatief, functioneert als een WEF-projectleider die zijn tijd en staf geacht wordt te gebruiken om organisaties in Nederland ‘te verleiden’, schrijft Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD).
Details over het exacte hoe en wat en wie erbij betrokken zijn, krijgt de Tweede Kamer niet. Veel details zijn zwartgelakt door het ministerie van VWS, waarschijnlijk op bevel van het WEF, aldus Van Houwelingen. Sommige pagina’s zijn volledig zwartgelakt.
Details over het exacte hoe en wat en wie er bij betrokken zijn krijgt de Tweede Kamer niet, veel details zijn zwart gemaakt door VWS, waarschijnlijk op bevel van het WEF: pic.twitter.com/DmFLHHSRCe
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) April 12, 2023
Draai om de oren
Het ministerie van VWS kreeg deze maand een draai om de oren. Het ministerie van Ernst Kuipers houdt namelijk tienduizenden documenten over de coronacrisis zonder duidelijke reden achter.
Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding (ACOI) heeft bepaald dat het ministerie van VWS meer documenten moet vrijgeven.
Ik geef het je te doen
Journalisten kunnen nu niet bij een groot aantal stukken, zoals bijvoorbeeld die van het OMT. Het zwartlakken van informatie en het weigeren van documenten is volgens het ACOI dubieus. Het ministerie weigert om 21.000 stukken over de aankoop van vaccins en de vaccinatiestrategie vrij te geven omdat daardoor het ‘goed functioneren van de overheid in het geding komt’.
“Druk zijn met zwartlakken van documenten, geheimhouden van beleidsstukken en spinnen van slecht nieuws. Ik geef het je te doen,” reageert gezondheidswetenschapper Yvonne Simons.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Overheid denkt na over test-paspoort: ‘Dit schuurt wel heel dicht tegen Chinese praktijken aan, brrr’
Oud-medewerker NASA wil wereld veranderen door miljard bomen per jaar te planten met drones
Britse vrouw (74) beschuldigt basisschoolleraren van satanisch misbruik en het koken van baby’s. Lees hier alles over deze gruwelijke zaak
“Large Hadron Collider kan poort worden naar parallelle universa in extra dimensies”
Tienermeisje werpt basketbal terwijl ze in coma ligt
Kaag voelt niets voor accijnsverlaging op benzine terwijl Nederland binnenloopt door Oekraïneoorlog
Medicijnen met cannabis vanaf deze zomer legaal in België
Trump: “Poetin een moordenaar? Denk je dat Amerika zo onschuldig is?”
De puinhopen van de Nederlandse politiek