Een deel van de Tweede Kamer wil duidelijkheid over de Nederlandse goudvoorraad, die grotendeels in het buitenland ligt opgeslagen.
SP en CDA hebben Kamervragen gesteld en willen weten of de goudstaven er nog wel echt liggen.
Liefst 90 procent van het Nederlandse goud ligt in buitenlandse kluizen, bijvoorbeeld bij de Federal Reserve in New York. De totale goudreserve van Nederland was altijd geheim. De bulk van het goud ligt verder voor zover bekend opgeslagen bij de Bank of England en de Bank of Canada in Ottawa en is daar in de jaren dertig naartoe gebracht, ‘met het oog op een eventuele Duitse inval’.
Bundesbank
Nederland heeft een goudreserve van ongeveer 612 ton, ter waarde van zo’n 24 miljard euro. Slechts een tiende daarvan, zo’n 67 ton, ligt bij De Nederlandsche Bank (DNB) in Amsterdam.
Aanleiding voor de Kamervragen was het besluit van de Duitse centrale bank, de Bundesbank, om de eigen goudvoorraad te gaan inspecteren. De Duitse goudvoorraad bevindt zich ook goeddeels in andere landen. De Bundesbank neemt al decennia genoegen met schriftelijke verklaringen van andere centrale banken dat het Duitse goud daar veilig en wel in de kluis ligt, hoewel geen Duitser de goudbaren ooit heeft gezien.
Een Duitse parlementariër die in New York de Duitse goudstaven kwam inspecteren, werd door de Fed beleefd de deur gewezen. Daarop droeg een verbolgen Bondsdag de Duitse Rekenkamer op de veiligheid van de Duitse goudreserve te onderzoeken.
Belegging
SP en CDA vragen zich af of het wel verstandig is om het goud in het buitenland te bewaren. Ze vinden dat nu moet worden gecontroleerd of het goud er nog wel echt ligt, en of het werkelijk om puur goud gaat. De SP vraagt zich af of het niet beter is om het goud naar Nederland te halen.
De goudvoorraad geldt als ‘ultieme buffer in financieel chaotische tijden’ en daarnaast is het goud een belegging van DNB. Ter vergelijking beschikt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) over een goudreserve van 3217 ton.
Bron: Nd.nl
Gerelateerd:
- Het internationale bankenkartel deel 2 (video)
- Het internationale bankenkartel (video)
- Willem Middelkoop over de Fed en het proces van geldschepping (video)
- Bank voor Internationale Betalingen heerst over geldwereld
- Banken verbergen megafortuin wereldelite voor fiscus
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Experts slaan alarm over transvetten in voedsel
Ab Osterhaus: er zijn 4 keer zoveel mensen doodgegaan aan corona als aan griep, maar ik weet niet hoeveel
Arrestaties bij bank Vaticaan, directeur stapt op
Syrische leger toont NAVO-wapens die in depot van IS zijn gevonden. Dit is wat ze er aantroffen
Topmeteoroloog: “Klimaatverandering is een leugen, global warming is niet echt”
Zon gaat in ‘lockdown’: Lage zonneactiviteit ‘doet temperaturen kelderen’
Kijk: Gideon van Meijeren zegt dat geweld uit de hoek van GroenLinks komt, en wordt monddood gemaakt
Apotheken krijgen opdracht om géén medicijnen te verstrekken die covid bestrijden: ‘Dit is schandalig’
Ex-Europarlementslid is stomverbaasd: ‘Ik snap niet dat de PVV dit accepteert, ik snap er echt helemaal niks van’