Op zaterdagavond 27 april is boven diverse delen van het Uruguayaanse departement Rocha een zeer fel licht gezien.
Guillermo Palfi uit de stad La Paloma zag vanuit zijn woning samen met een aantal vrienden een witte gloed die richting de hoofdstad Montevideo vloog en geen geluid maakte.
“Het licht bevond zich voor de wolken,” zei Palfi. “Het was een vreemde gewaarwording.”
Getuigeverklaringen
María Acosta uit de stad Castillos hoorde omstreeks 00:30 uur een harde knal. Ze durfde echter niet naar buiten te gaan om te kijken wat er aan de hand was.
In korte tijd werden op Facebook en de sociale netwerksite La Pedrera tientallen getuigeverklaringen over het verschijnsel geplaatst.
Journalist Mario Barceló, die het licht filmde, vertelde aan tv-zender Telemundo dat hij nog nooit zoiets had gezien. In februari werd een soortgelijk fenomeen gezien in Santiago del Estero in Argentinië.
Onderzoek
Kolonel Alejandro Arocera van de Uruguayaanse luchtmacht FAU zei dat hij pas een onderzoek kan instellen als er een specifieke melding bij hem wordt gedaan. “Als mensen ons informatie of aanwijzingen kunnen geven, zullen we daar onderzoek naar doen,” zei hij.
De luchtmacht van Uruguay heeft een speciale onderzoeksgroep voor onbekende vliegende objecten, Cridovni genaamd. Deze groep doet al ruim drie decennia openlijk onderzoek naar UFO’s.
Als er een onderzoek wordt ingesteld kijkt de luchtmacht onder meer naar de baan van satellieten, het vliegverkeer, sterrenbeelden en weersomstandigheden.
Bron: Elpais.com.uy, Teledoce.com
Gerelateerd:
- Luchtmacht Uruguay onderzoekt vliegende schotels al 30 jaar
- Onverklaarbaar spektakel: Het Licht van Hessdalen (video)
- Mysterieuze lichtstraal boven Brazilië (video)
- Fluorescerende schapen gefokt in Uruguay
- Duurzame energie boomt: Uruguay opent eerste zonnecentrale
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Verontwaardiging na uitspraken Ollongren over vechtbereidheid: ‘Dat mens wil alleen maar oorlog’
Senator geeft donderspeech over vaccinatieschade: ‘Jullie hebben geen idee waar jullie het over hebben!’
Bizzey doet heftig boekje open in podcast Lange Frans: ‘RIVM bood me geld’
NPO opent aanval op alternatieve media: ‘Wat een rattenstreek’
Partij Wybren van Haga roept minister Kaag op het matje: ‘Dit moet echt niemand willen’
Nederlandse banken investeren fors in kernwapenproducenten
300.000 jaar oude schedels zetten menselijke geschiedenis op zijn kop. Deze archeologen doen verrassende vondst
De waarheid over haar en waarom indianen het laten groeien
Steeds meer landen verbieden iPads en mobieltjes op school. Veroorzaakt wifi kanker bij onze kinderen?