In augustus kwamen de eerste preludes van 2G al in de besluitvorming voor. Toen heb ik gezegd: jongens, dit ga ik niet meemaken, onthulde oud-staatssecretaris Mona Keijzer woensdag bij De Balie. “Dit is gewoon de opmaat naar een surveillancemaatschappij.”
“En als we nou te maken hadden met een soort ebola en het zou de enige oplossing zijn, maar dat is hier niet het geval,” zei Keijzer. “Dus toen heb ik al gezegd: ik ga dit niet meemaken.”
Stomste wat ik ooit heb kunnen doen
“Op een gegeven moment dacht ik: ik kan dit gewoon niet meer,” zei ze.
Keijzer voegde toe dat ze een krantenabonnement heeft genomen, aangezien ze de krant hiervoor via het ministerie kreeg. “Het stomste wat ik ooit heb kunnen doen, want het eerste wat ik ’s ochtends weer zie is die voorpagina en het gaat er gewoon weer over.”
Gespleten samenleving
“Het eerste halfjaar wil ik vanaf blijven, want toen was het nieuw, toen wisten we niet wat er over ons kwam en we moesten wat,” vervolgde de oud-bewindsvrouw. “Maar op een gegeven moment dacht ik echt: jongens, dit moet op een andere manier, want we komen uiteindelijk in een gespleten samenleving terecht waar mensen tegenover elkaar komen te staan. En dat is nu ook wat je ziet.”
En daar gaan we nog heel erg lang last van krijgen, benadrukte Keijzer.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Adviesbureau McKinsey kreeg opdrachten zonder aanbesteding en was belangrijke schakel in uitrol ‘nieuwe normaal’
Overheidscensuur in Nederland: Politici bepalen wat er wel of niet wordt uitgezonden
Pepijn van Houwelingen waarschuwt: ‘De facto is dit in zekere zin een staatsgreep’
FBI lanceert nieuw onderzoek naar Clinton Foundation. Wat gaat er gebeuren met Hillary?
NASA onthult vandaag ‘groot nieuws over Mars’: Is er leven op de rode planeet?
De tehuizen waar het eerst gevaccineerd is, hebben weer volop uitbraken: ‘Wie zet deze boeven af?’
Vrouw vertelt op tv ‘over haar relatie met buitenaardse gidsen’
Geen bewijs dat AIVD Russische hackersgroep infiltreerde. Hoe de Volkskrant zich voor het karretje van geheime diensten laat spannen
Twitterruzie met viroloog Marc Van Ranst gaat viraal: ‘Een kat in het nauw maakt rare sprongen’