Brussel wil dat alle Nederlanders in de toekomst een Europese digitale identiteit krijgen. D66-staatssecretaris Alexandra van Huffelen heeft tegen de wens van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd. Een motie hierover weigerde ze uit te voeren.
Dat niet alleen: ze maakte er ook nog een filmpje over waarin ze vol trots vertelt dat ze namens Nederland heeft ingebracht dat ‘we blij zijn met een aantal thema’s die we hard hebben onderhandeld in de afgelopen tijd’. Het is niet duidelijk wie de staatssecretaris bedoelt met ‘we’. Op Twitter wordt ze overstelpt met negatieve reacties.
“Ik ben tevreden met het resultaat zoals het nu is. Maar ik weet ook dat het Nederlands Parlement ook nog kritisch meekijkt, bijvoorbeeld over de vraag hoe vrijwillig het gebruik van zo’n digitale identiteit is,” zegt ze verder.
Een terugblik op mijn bezoek aan de Telecomraad gister in Brussel pic.twitter.com/Y3bp22C3I8
— Alexandra van Huffelen (@AvHuffelen) December 7, 2022
Ongekend dit
“Wat ik heb duidelijk gemaakt en ingebracht heb, is dat het heel belangrijk is dat het vrijwillig blijft,” aldus de staatssecretaris. Zanger Tim Douwsma reageert: “Vrijwillig, waar zagen we dat eerder. Vrijwillig, maar je komt het restaurant niet meer in. Ongekend dit. En 85 procent ligt te slapen.”
Ook veel anderen reageren uiterst kritisch. Zo zegt oud-minister Ronald Plasterk: “Deze door D66 gedomineerde coalitie heeft echt de democratie vervangen door achterkamertjespolitiek.”
Het is toch net Walt Disney dit? pic.twitter.com/BUooIqpPDC
— Sietske Bergsma (@SBergsma) December 8, 2022
Democratie is dood
“Nu het kabinet binnen de EU heeft aangegeven mee te werken aan de Europese digitale identiteit terwijl het parlement daar expliciet géén toestemming voor heeft gegeven is het helder: dit kabinet vertegenwoordigt níét de Nederlandse burger, maar zit er alleen voor zichzelf,” schrijft BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen.
Commentator Eva Vlaardingerbroek voegt toe: “De meerderheid van het Nederlandse parlement heeft de overheid per motie opgedragen het project rond de Europese digitale identiteit niet te steunen. Wat deed onze staatssecretaris van Digitalisering? Ze ging naar Brussel en stemde toch in met een Europese digitale identiteit. Democratie is dood.”
Columnist Marianne Zwagerman zegt tegen Van Huffelen: “Nee ga weg.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Stevige kritiek op Kuipers na oproep om zesde prik te halen
TV-uitzending onderbroken door mysterieuze boodschap over aliens en Armageddon. Dit is hoe mensen erop reageerden
Moeten we bang zijn voor de mazelen? Kinderarts legt in dit interview uit hoe het écht zit
Deze boer deed mee aan de ‘woest aantrekkelijke’ uitkoopregeling van de overheid en heeft nu enorme spijt
Medewerker ministerie van Kuipers spreekt zich uit: ‘Ik laat mij niet dwingen door een minister’
Kijken: spectaculaire meteorietexplosie boven South Dakota
CIA liet spookmiljoenen bezorgen bij Afghaanse president
Carice van Houten bekritiseerd om huilvideo over klimaat: ‘Zoek hulp’
‘Weer een ‘complot’ dat waar is’: Nederlandse inlichtingendiensten rekruteren journalisten als agent