Huizen zijn onbetaalbaar voor jongeren. Voedselprijzen blijven stijgen. Het is belangrijk dat wij kijken naar de grondoorzaak: het beleid van de centrale banken.
Dat zei Europarlementariër Michiel Hoogeveen (JA21) woensdag in het Europees Parlement tijdens het debat over de EU-strategie om jongeren te helpen die worden geconfronteerd met de huisvestingscrisis en de kosten van levensonderhoud.
De grondoorzaak van onbetaalbare huizen en hoge voedselprijzen: de #ECB.
Tel de #energietransitie, #immigratie, verstikkende regelgeving en spilzuchtige overheden erbij en je hebt een giftige cocktail.
Maar het monetaire beleid blijft de grootste boosdoener. pic.twitter.com/FZI9TrwQ8Z
— Michiel Hoogeveen (@MPHoogeveen) December 15, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Giftige cocktail
Hoogeveen zei over het monetaire beleid: “Dat heeft inflatie aangejaagd. Dat heeft de woningmarkt op hol gebracht. Voeg daarbij een ondoordachte energietransitie, ongecontroleerde migratie, opkomend protectionisme en toenemende regeldruk, en je hebt de giftige cocktail waar wij ons nu in bevinden.”
“De oplossingen van links, zoals gratis geld, het verhogen van het minimumloon en het nationaliseren van de woningmarkt, zullen de problemen alleen maar erger maken,” waarschuwde het Europarlementslid.
Dat is wat moet gebeuren
“We moeten het probleem bij de wortel aanpakken. Het beleid van de ECB moet gericht zijn op prijsstabiliteit, niet op het redden van landen met hoge schulden en het klimaat. De belastingen voor de lage en middeninkomens moeten omlaag. Overheden en de EU moeten dus minder geld uitgeven, niet meer.”
“We moeten inzetten op vrijhandel, zodat wij meer en goedkopere producten kunnen kopen. En we moeten de grenzen sluiten voor illegale immigratie. Dat is wat moet gebeuren. Dat is wat we gaan doen,” benadrukte Hoogeveen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De Islamitische Staat (IS) als westers product en de stilzwijgende Nederlandse volksvertegenwoordiging
‘Buitengewone’ ontmoetingen met leiders van de wereld in Zwitserland: ‘Het spel is over’
Uitvaartondernemer maakt balans op na 22 maanden en zit met veel vraagtekens
Klimaatactivist filosofeert bij de NPO hardop over geweld, en krijgt nog applaus ook
Nubiërs aan de Nijl: In Noord-Afrika staan nog veel meer piramides
Alien landt in een park en stapt uit. Lees hier 3 opmerkelijke UFO-verhalen uit Rusland
De volgende groene leugen is alweer een feit: ‘Stelletje goochelaars, daar in Den Haag’
Grootschalige cyberaanval op banken over de hele wereld
Boekbespreking: 500 jaar werkten ze toe naar wereldoverheersing, dit is hun Eindspel