Het National Archives and Records Administration (NARA) is tientallen dozen met vertrouwelijke en geheime overheidsdocumenten kwijt.
Het gaat onder meer om vier dozen met topgeheime documenten van het Amerikaanse ministerie van Defensie en de Amerikaanse marine, blijkt uit stukken die in handen zijn gekomen van de Washington Times.
De National Archives is een onafhankelijk agentschap van de Amerikaanse regering dat zich bezighoudt met het bewaren en archiveren van gouvernementele en historische documenten en opnames.
Geen stappen
De problemen zijn na een onderzoek van meer dan drie jaar aan het licht gekomen. Het is niet voor het eerst dat documenten zijn zoekgeraakt. Na een inventarisering in 2004 bleek ook al dat er dozen waren verdwenen.
Opvallend is dat er vrijwel geen stappen zijn ondernomen om de dozen terug te vinden. Medewerkers van het NARA stellen dat de dozen niet zijn gestolen. Jaarlijks worden zo’n 250.000 dozen opgeslagen in het Nationaal Archief in de VS.
Het NARA is geen eigenaar van het terrein waar de documenten worden opgeslagen. Het agentschap huurt het van de General Services Administration. Ook de dozen die liggen opgeslagen in een loods met een omvang van twee voetbalvelden zijn niet het eigendom van NARA. De dozen worden tijdelijk opgeslagen tot het materiaal wordt vernietigd of permanent in het Nationaal Archief verdwijnt.
80 dozen
Het Amerikaanse Congress is maanden geleden ingelicht over de zoekgeraakte documenten. In een halfjaarlijks rapport liet het NARA aan de beleidsmakers weten dat in totaal 80 dozen met topgeheime documenten spoorloos waren verdwenen.
Onder andere het ministerie van Defensie, de Stafchef van het Leger, de Atomic Energy Commission en vier onderdelen van de Amerikaanse marine werden genoemd in het rapport. Onduidelijk is wanneer de documenten zijn opgesteld.
Bron: Washingtontimes.com
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Experts verdeeld over ‘bouwwerk van beschaving die zijn tijd ver vooruit was’
Karin Bloemen als Christina Bilderberg: ‘Jullie zijn gewoon met te veel, ik zeg het maar recht voor z’n raap’
Indiase ruimtevaartorganisatie ontdekt onbekende organismen in atmosfeer. Zijn ze buitenaards?
BPOC2020 wil via rechter schorsing prikcampagne afdwingen
Video: Parlementslid doet gruwelijke onthullingen over kindersekshandel, overheid doet NIETS
Dader schietpartij Orlando werd drie keer ondervraagd door FBI, maar kon toch ongestoord zijn gang gaan
Fractievoorzitter FVD die verkrachting van 15-jarig meisje aankaartte krijgt burgemeester én OM achter zich aan
Europarlementslid trekt aan de bel: de sterfte is het hoogst in landen met de hoogste vaccinatiegraad
Tijdschrift dat studie publiceert over link tussen COVID-19-vaccinatie en kanker mikpunt van ‘cybercriminele aanval’