In een nieuw boek wordt geclaimd dat er een tweede Sfinx begraven ligt in Gizeh. Het boek zou weleens de geschiedenis kunnen herschrijven.
De vooraanstaande historici Gerry Cannon en Malcolm Hutton baseren zich op een theorie dat de Sfinx van Gizeh een tegenhanger had, meldt Egypt Today.
Sfinxen staan op oude afbeeldingen namelijk altijd in paren. Ze stonden voor de dualiteit, met name voor het mannelijke en het vrouwelijke.
Vreemd
Ze stonden symbool voor de overgang van de zon naar de maan. De oude Egyptenaren geloofden dat de zon door de aarde reisde en vervolgens tevoorschijn kwam als de maan, aan beide zijden bewaakt door een sfinx.
Dit maakt de Sfinx van Gizeh zo vreemd, omdat hij alleen is. De twee historici denken te weten waar de tweede Sfinx begraven ligt.
Ze vermoeden dat de vrouwelijke tegenhanger begraven ligt onder een heuvel bij één van de Piramiden van Gizeh.
Bewijs
Egyptoloog Bassam El Shammaa gelooft ook in deze theorie. Hij heeft het bouwwerk meer dan 10 jaar bestudeerd en is tot de conclusie gekomen dat een tweede Sfinx heeft bestaan, maar in de loop der jaren is vernietigd.
Hij wees er tegenover Daily News Egypt op dat de droomstele van koning Thoetmosis IV twee sfinxen toont, wat volgens hem bewijs is voor de theorie.
Ouder
Cannon en Hutton stellen ook dat de sfinxen veel ouder zijn dan wordt gedacht en dateren uit een tijd waarin het oude Egypte een tropisch klimaat kende, kort na de IJstijd.
Dit zou betekenen dat de Egyptische piramiden en sfinxen tenminste 12.500 jaar oud zijn.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Arts 6 maanden geschorst vanwege videoreeks over coronavaccins: ‘Hallucinant’
Deze stofjes werken ‘veel beter’ tegen kanker dan chemo en brengen geen schade toe aan gezonde cellen
Gouverneur van New York verkondigt: ‘Het vaccin komt van God’
Dit is groter dan Watergate! Trump reageert op berichten dat Obama een FBI-spion liet infiltreren in zijn campagneteam
Minister: “Amerikaanse overheid zit achter Turkse couppoging”
Nieuw onderzoek dwingt ons anders te kijken naar evolutie. Wetenschappers komen tot zeer verrassende conclusie
Zonnebrandcrème smeren levensgevaarlijk. Deze vrouw legt uit waarom ze zich niet insmeert
Ethos: een oplossing voor het corrupte systeem (video)
Russische schoolmeisjes fotograferen vliegende schotel