Archeologie

De ‘Gilgamesj-hypothese’: wat schuilt er achter de arrestatie van Nicolás Maduro?

Help mee door deze info met jouw kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Toen op 3 januari bekend werd dat Amerikaanse speciale troepen de Venezolaanse president Nicolás Maduro uit Caracas hadden weggehaald, was het officiële verhaal snel en eenduidig. De operatie werd gepresenteerd als een langverwachte rechtshandhavingsactie tegen het zogenoemde Zonnenkartel, bedoeld om Maduro voor de rechter te brengen in New York.

Volgens professor Phillip Presswood van de Texas A&M-universiteit is dat verhaal echter slechts de oppervlakte. In een uitgebreid artikel betoogt hij dat de timing en context van de operatie vragen oproepen die het officiële narratief niet beantwoordt. Maduro was immers al jaren een internationale paria, de aanklachten tegen hem lagen al lange tijd op tafel en de humanitaire crisis in Venezuela bereikte zijn hoogtepunt jaren geleden. Waarom vond deze ingreep juist nu plaats?

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Presswood benadert de kwestie vanuit zijn expertise in retoriek en semiotiek. Hij introduceert het begrip aposiopesis: een retorische breuk waarbij betekenis ontstaat door wat niet wordt uitgesproken. De Amerikaanse overheid paste deze techniek toe op geopolitiek niveau, stelt hij. Begrippen als “narcoterrorisme” fungeren als wat retoricus Kenneth Burke terministic screens noemt: taal die de aandacht volledig richt op juridische legitimiteit en zo andere mogelijke motieven aan het zicht onttrekt.

ter
Foto: Tepui Kukenan (Guianaschild) in Venezuela (Adalberto Jose Perez Lopez CC BY 2.0)

Om die mogelijke motieven te begrijpen, verlegt Presswood de blik van Caracas naar het binnenland van Venezuela, naar de tepuis – geïsoleerde tafelbergen in het Guianaschild, één van de oudste geologische regio’s op aarde. In 2024 maakten onderzoekers in Nationaal park Canaima bekend dat zij sporen hadden gevonden van een tot dan toe onbekende cultuur. De aangetroffen rotstekeningen weken sterk af van bekende inheemse pictogrammen en bestonden uit geometrische patronen, sterrenachtige structuren en symbolen die volgens Presswood zouden kunnen wijzen op een veel oudere beschaving dan tot nu toe werd aangenomen.

Tegelijkertijd werden langs de Orinoco-rivier enorme petrogliefen in kaart gebracht, waaronder slangvormige gravures van tientallen meters lang. Presswood interpreteert deze als symbolische territoriale markeringen, bedoeld om vanuit de lucht zichtbaar te zijn. Samen vormden deze vondsten een archeologische anomalie van potentieel revolutionaire betekenis.

Opvallend genoeg, zo stelt hij, volgde op deze ontdekkingen geen intensivering van open onderzoek, maar juist stilte. In 2024 en 2025 begon het Maduro-regime militaire operaties op de tepuis, officieel om “illegale mijnbouw” te bestrijden. Presswood noemt deze verklaring verdacht. De ontoegankelijke plateaus zijn weinig geschikt voor grootschalige goudwinning, maar bevatten wel uitgebreide grottenstelsels. In zijn lezing werd daar geen grondstof gewonnen, maar kennis. De mijnwerkers waren de eerste onbedoelde lezers van een tekst die verborgen moest blijven.

ter
Foto: Gilgamesj temt een leeuw (Darafsh CC BY-SA 3.0)

Deze interpretatie plaatst Presswood in een breder historisch patroon dat hij het “Gilgamesj-protocol” noemt: het gebruik van militaire macht om controle te krijgen over archeologische ontdekkingen die bestaande historische narratieven zouden kunnen ontwrichten. Hij vergelijkt de situatie met Irak in 2003, waar kort vóór de invasie berichten circuleerden over de mogelijke ontdekking van het graf van Gilgamesj. Na het begin van de oorlog verdween die berichtgeving, musea werden geplunderd en het publieke debat verschoof volledig naar massavernietigingswapens.

Venezuela volgt een vergelijkbare structuur: een ontdekking in een oeroud gebied, gevolgd door stilte en militarisering, en uiteindelijk een buitenlandse interventie onder een juridisch voorwendsel. Het resultaat is, in zijn woorden, het censureren van de archeologische geschiedenis.

In deze lezing was Nicolás Maduro niet alleen een autoritaire leider, maar ook een poortwachter. Zijn arrestatie zou dan niet enkel een strafrechtelijke daad zijn, maar ook een machtswisseling die controle over een gevoelige archeologische locatie mogelijk maakt. De ware inzet van de operatie ligt niet in de rechtszaal, maar in de vraag wie bepaalt wat wij mogen weten over het verre menselijke verleden, benadrukt Presswood.

Hij eindigt met een oproep aan lezers om niet alleen het officiële nieuws te volgen, maar vooral te letten op wat onveranderd blijft: de toegang tot Nationaal park Canaima, de status van de tepuis en de voortzetting van milieubeperkingen onder een nieuwe, door de VS gesteunde regering.

Zijn conclusie is scherp geformuleerd: de oorlog tegen drugs is het verhaal dat wordt verteld, de strijd om de geschiedenis is het verhaal dat wordt verzwegen.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.

Interessant

Vind je dit waardevol?
Deel het met anderen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
5 39 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

31 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Juan
Juan
1 maand geleden

Wat dan altijd weer bij ons boven komt:
WAAROM ????
Waarom moet dat allemaal onderdrukt worden, wat zit hier achter, waarom zo krampachtig en panisch?

Joost
Joost
1 maand geleden

Luister wat Coen Vermeeren te vertellen heeft over datgene wat over ons heerst.

https://youtu.be/DtCnqYYqs-c?si=pyORYGsCvEeWhHQ6

Luister ook wat Mauro Biglino en Paul Wallis te zeggen hebben over het oude testament.
Luister ook naar Top onderzoeker Jordan Maxwell.

Doe zelf studie naar de Elohim !

Frans Peeters
Frans Peeters
1 maand geleden

VS maffiastaat en wij (EU) volgen slaafs

David
David
1 maand geleden

Ook in Noord Amerika vind je allerlei bouwwerken en structuren waarvan de native indianen zeggen dat zij ze niet gebouwd hebben maar een volk voor hun. Een voorbeeld is de great serpent mount in Ohio. Die volkeren waren hybrids, een kruising tussen de gevallen engelen en de mensvrouwen waarover je kunt lezen in het boek van Henoch en in Gensis. Ze werden genoemd de Nephilim en de meesten kwamen om tijdens de zondvloed. Na de zondvloed waren ze er ook zoals er staat geschreven in genesis. Later lees je in de bijbel ook over de Rephaim, de Anakim, de Zamzumim etc die uiteindelijk ook weer voortkwamen uit de Nephilim. Hybrid volkeren waren geweldadig en aten mensen zoals ook staat geschreven in als ik me niet vergis het boek Jouza in de bijbel. Ook hier in Europa waren ze, denk bijvoorbeeld maar aan het verhaal van Ellert en Brammert. Ook stonehenge is een Nephilim bouwwerk waar mensen werden geofferd en misschien wel gegeten. Er zijn daar vele verbrande menselijke botresten gevonden.

Ook was Gilgamesh een Nephilim, een reus wat je ook kan zien op de afbeelding. De leeuw is klein in verhouding met Gilgamesh. Het zijn allemaal bewijzen dat reuzen de aarde bevolkt hebben en tevens een bevestiging voor de accuraatheid van de bijbel.

Zannos
Zannos
1 maand geleden

Zo is illuminatie. Monster

Jantina
Jantina
1 maand geleden

Één groot script ! 🤔

Snappie
Snappie
1 maand geleden

Amahoela het gaat de vs om grondstoffen, zie ook Groenland is oh zo strategisch en vol met grondstoffen, kijk naar Oekraïne deal de vs wil grondstoffen delven.
Drillen baby drill, dat zegt toch genoeg.
En explosieven bij de north stream 2 aanbrengen waarmee de vs de tegenpartij saboteert
Oh en kiev mag graag op het knopje drukken om de boel op te blazen.

Johan Bosman
Johan Bosman
1 maand geleden

De arrestatie van “drugsbaron” Maduro is staged. Het grote gemak waarmee deze operatie door de CIA kon worden uitgevoerd toont dit ook duidelijk aan. Dit gaat niet om drugs. Dit gaat om de olievoorraden van Venezuela (die zijn zeer groot en bedragen zelfs 17 % van de wereldwijde olievoorraad) alsmede om de Venezolaanse nationale goudvoorraad. Trump heeft zichzelf met deze actie voorzien van een politieke opsteker zij het maar voor korte tijd.

Een bijkomend voordeel is dat Amerikaanse raffinaderijen geschikt zijn om zware stookolie te verwerken en de enorme voorraden aan Venezolaanse z.g. crude oil kunnen dus goed door de Amerikanen worden verwerkt. Voor de rest….wie nog steeds gelooft in de goedheid van Desperate Donald die is niet meer te redden.

Quin
Quin
1 maand geleden

Jarenlange boycot van de USA en nu de held uithangen??? Nul slachtoffers van USA, ben ik de enige die hier niets van geloofd?

Ron Swart
Ron Swart
1 maand geleden

De door president Reagan in 1987 op touw gezette actie tegen drugsgebruik ‘Just say no’ had precies het tegenovergestelde doel namelijk nog meer verslaafden creëeren.

Dr heinz
Dr heinz
1 maand geleden

Het gaat er om dat men in verschillende landen, de Dollar niet meer gebruiken om olie te kopen.
Irak, Libië en zoveel meer, waren van plan om een ander munt te gebruiken.
De Petro-Dollar moest gered worden, anders waren ze in dat USA failliet!!!
Vandaar die diverse invallen in Arabische landen, en nu dus in Venezuela!!
En om de kostbare grondstoffen!!!

Ikke
Ikke
1 maand geleden

Persoonlijk denk ik dat ook de Dominion stemcomputers aan het licht worden gebracht, ontwikkeld om Hugo Chaves verkiezingen te laten winnen en later ook gebruikt om Maduro te laten winnen in de verkiezingen.. Want Trump verloor de 2020 verkiezingen mede door Dominion voting systems en ik ga er vanuit dat Maduro openheid van zaken gaat geven daar over in ruil voor strafvermindering en er daar door een boel mensen achter de tralies belanden.

tbja
tbja
1 maand geleden

zouden wij zelf aliens zijn die lang geleden in de “ark van noach” (ruimteschip) een stervende planeet hebben verlaten om ergens anders opnieuw te beginnen.
of zijn we een (slaven) kolonie van aliens, hier geplaatst om ze van bepaalde activiteiten of stoffen te voorzien.

je gaat er wel veel over fantaseren. reuzen lijken ook bestaan te hebben, daar hoor je steeds meer over. interessante tijden.

de leugen regeert
de leugen regeert
1 maand geleden

Het is 1 grote theater opvoering van Deep State

blijvend yvjallerN
blijvend yvjallerN
1 maand geleden

Een heel groot VRAAGTEKEN dus over het werkelijke Hoe en waarom, is het niet?!

Jack
Jack
1 maand geleden

Dat de VS steeds weer opnieuw onder valse voorwendselen andere landen binnevalt is inmiddels overduidelijk.

Olaf
Olaf
1 maand geleden

Er begint me steeds meer te dagen. Tussen 1989 en 1994 ben ik gids geweest in Parque Nacional Canaima (Campamento Ucaima) en de Pemon-indianen vertelden me al dingen die niet overeenkwamen met, laten we maar zeggen, de geschiedenisboeken. Ik ben op de Auyantepui geweest, de Roraima en nog wat onbekendere Tepuis, en heb daar ook grotten gezien met heel bijzondere rotstekeningen. In 1998 heb ik de schrijver Jan Brokken meegenomen, die een geweldig boek over Jungle Rudy heeft geschreven met dezelfde naam. Echt een aanrader om meer te begrijpen over dit gebied. Ook heb ik daar (graf)tombes ontdekt die niet van de Pemon waren.Ik kan er ueren over vertellen!

Klaas
Klaas
1 maand geleden

Waarom Maduro weggehaald is en waarom nu? Het antwoord ligt toch een beetje anders.op het moment van de inval en ontvoering van maduro, werd er een inval gedaan in het mariot hotel in Caracas.Daar was een Chinees die olie verhandeld.Hij is ook ontvoerd.hij was in het bezit van encrypted telefoons een laptop en een nood bankrekening met omgerekend ongeveer 15 miljard dollar aan tegoeden.China is bezig met de petrodollar uit te schakelen.Dit doet china door olie te ruilen voor alles behalve dollars, denk aan infrastructuur of wat de olie leverancier wil.
China doet dit al langer met Saudi Arabië Qatar Iran Rusland en nog meer landen.maduro is symbolisch opgepakt om dit te verduisteren en de gratis olie is natuurlijk een leuke bijkomstigheid.
Dit is een signaal naar China ..blijf uit onze achtertuin.Het zal denk ik het proces versnellen om Taiwan te herrenigen met China, maar dan heeft Amerika een groot probleem, dan droogt voor hun de chip markt op..India heeft al een hele grote dikke NEE gestuurd naar Amerika om de vraag willen jullie voor ons de productie van chips uitbreiden..hoe het ook gaat lopen valt natuurlijk nog allemaal te bezien, maar 1 ding is zeker het gaan spannende tijden worden en denk niet dat de eu de vruchten gaat plukken, maar totaal vruchteloos wordt en blijft onze beste Mattie, Amerika, heeft onze goedkope leverancier letterlijk afgesneden en verkoopt ons zijn dure lng.Duitse industrie is in verval, de motor van Europa..en wat doen onze 🤣democratisch🤣 gekozen parasieten die 300k of meer stelen van ons, voor ons?
Juist helemaal niks..De eu is ten dode opgeschreven Engeland ook Japan giga schulden ..DE BRICS worden sterker..het zal een tijd lang onrustig worden vanaf nu ..succes en hou je taai

Thommie
Thommie
1 maand geleden

Wat mij betreft gaat het puur om de olie

ilse
ilse
1 maand geleden

Afleiding van pedo Trump zodat er niet meer over Epstein zijn grote pedo vriend gesproken word .

Axel M.
Axel M.
1 maand geleden
Back to top button
31
0
We lezen graag je reactie!x