Nederland doet te weinig voor de bescherming van weidevogels, stelt de Europese Commissie. Die begint daarom een zogeheten inbreukprocedure, een juridische maatregel die genomen kan worden als de Commissie denkt dat een lidstaat Europese regels niet naleeft. Die inbreukprocedure is vertrouwelijk en de stukken zijn niet openbaar.
Staatssecretaris Rummenie van Landbouw laat de Tweede Kamer weten dat de Commissie Nederland in gebreke heeft gesteld vanwege ‘de niet-naleving van de op hem rustende verplichtingen uit de Vogelrichtlijn’.
De VVD vindt het ‘frustrerend’ dat de procedure vertrouwelijk is en wil na het reces duidelijkheid.
Intensieve landbouw
Vijftig jaar geleden waren er nog zo’n 120.000 paar grutto’s in Nederland, nu zijn dat er volgens de Vogelbescherming nog 25.000. Soorten als de kemphaan en de watersnip zijn bijna uitgestorven. Dat komt waarschijnlijk door verlies van leefgebied en verstoring van het broedseizoen, onder meer door intensieve landbouw, schrijft de NOS.
Subsidies en andere regelingen om weidevogels te beschermen, hebben volgens de Commissie niet geholpen. Binnen twee maanden moet Nederland met een verbeterplan komen.
Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren is de leugens zat en besloot in de pen te klimmen. “De afgelopen 50 jaar is het aantal boerenbedrijven afgenomen van ongeveer 150.000 naar 50.000. Weidegrond moet plaatsmaken voor woningen, zonnepaneelvelden en megawindturbines,” schrijft hij op X.
Logisch dus dat het aantal weidevogels afneemt. Echt schofterig om hier de boeren de schuld van te geven, vindt Van Meijeren.
De afgelopen 50 jaar is het aantal boerenbedrijven afgenomen van ong. 150.000 naar 50.000. Weidegrond moet plaats maken voor woningen, zonnepaneelvelden en megawindturbines.
Logisch dus dat het aantal weidevogels afneemt. Echt schofterig om hier de boeren de schuld van te geven. https://t.co/gHulzNNtf0 pic.twitter.com/CWzX3zxrQp
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) July 26, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Er is iets vreemds aan de hand met de magnetische noorpool, en niemand weet waarom
“De Amerikaanse journalistiek richt zich recht voor onze ogen te gronde”
Utrecht moet en zal 10-minutenstad worden: mensen beginnen wakker te schrikken
Er is zeer overtuigend bewijs dat we niet alleen zijn. Voormalige UFO-chef van het Pentagon spreekt zich uit
Facebook-baas Zuckerberg uit zorgen in gelekte video
Er is iets vreemds aan de hand. Waarom dit nu de meest mysterieuze ster in ons sterrenstelsel is
Zonder rijbewijs rechts inhalen en meisje doodrijden: 3 maanden cel. Teksten projecteren: 6 maanden de bak in
10 feiten en mythes over global warming
mRNA-vaccins en oversterfte: Theo Schetters onthult wat de Nederlandse data werkelijk laten zien