Nederland mag Rutte ‘heel dankbaar’ zijn voor het werk dat hij de afgelopen 14 jaar als premier heeft geleverd. Dat zei koning Willem-Alexander na een fotosessie op Paleis Huis ten Bosch in gesprek met de pers.
“Het is heel bijzonder om 11 jaar lang, sinds de inhuldiging, met dezelfde minister-president samengewerkt te hebben, en ook altijd heel goed samengewerkt te hebben. Ik denk dat we heel dankbaar mogen zijn voor wat de heer Rutte 14 jaar gedaan heeft als, nu demissionair, minister-president van Nederland,” zei Willem-Alexander.
“Ik weet zeker dat ik met elke volgende minister-president ook heel goed kan en zal samenwerken,” voegde de koning toe.
Wat een grapjas
Zijn uitspraak over Rutte doet de nodige wenkbrauwen fronsen. “Pardon? Mag het volk dat gewoon even zelf bepalen, Majesteit?” vraagt oud-politicus Geert Dales.
Topmodel Lonneke Engel reageert: “Wat een grapjas!” Arts en wetenschapper Maarten Vasbinder voegt toe: “Daarmee heeft de snotkoning voorgoed afgedaan.”
Favoriete knipmessende lakei
“Het is nu wel duidelijk dat Nederland blij en dankbaar is dat Rutte eindelijk vertrekt,” merkt gepensioneerd econoom Jan Ooms op.
Journalist Jan Zandbergen sneert: “Rutte is Zijne Majesteits favoriete knipmessende lakei.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Flashback: we zijn voorgelogen! Dit geheime document onthult hoe de waarheid over de EU 30 jaar lang is verzwegen
Tijdens de feestdagen denken we niet meer na
Oud Egyptisch standbeeld beweegt uit zichzelf
Kijk: boeren breken door politieversperringen in Brussel
Europarlementariër roept overheid op: stop met misbruiken van belastinggeld om democratie te omzeilen
Ronald Bernard drong door tot de toplaag van de wereldelite. In dit interview onthult hij wat er gebeurde nadat hij eruit was gestapt
Kijk: Premier Nieuw-Zeeland geeft toe dat ze twee klassen creëert, gevaccineerden krijgen privileges
Nogal wiedes die hepatitis: Prof. Capel legt uit waarom mensen na hun prikkies leverontsteking krijgen
250 bezorgde wetenschappers waarschuwen voor kankerverwekkende draadloze apparaten. Kan deze petitie een ommekeer teweegbrengen?