Buitenland

VIDEO: “God is volslagen boosaardig, grillig en monsterlijk”

Help mee door dit artikel met jouw kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Acteur Stephen Fry steekt zijn mening over God niet onder stoelen of banken. In een interview met de Ierse tv-zender RTE One noemt hij God ‘slecht’ en ‘een maniak’.

Op de vraag wat hij tegen God zou zeggen aan de hemelpoort antwoordt Fry: “Ik zou zeggen, kinderen met botkanker? Waar slaat dat op? Hoe durf je. Hoe durf je een wereld te maken waarin er zoveel ellende is die niet onze schuld is. Het klopt gewoon niet. Het is ronduit boosaardig. Waarom zou ik een grillige, kwaadwillige, stomme God die een wereld maakte die zo vol onrechtvaardigheid en pijn is respecteren?”

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Als Gay Byrn, presentator van het programma ‘The meaning of life’, zegt dat hij met zo’n houding niet in de hemel komt, zegt Fry dat hij dat ook helemaal niet wil. “De god die dit universum heeft gecreëerd, als het al gecreëerd is door een god, is duidelijk een maniak. Een echte, egoïstische maniak. En wij moeten ons leven op onze knieën om hem te bedanken?”

“Atheïsme gaat niet alleen over dat er geen God is, maar de veronderstelling dat als er één is, wat voor soort god het zou zijn,” vervolgt hij. “Het is duidelijk dat hij monsterlijk is en geen respect verdient. Het moment dat je hem uit je leven bant wordt je leven simpeler, puurder, schoner en meer het leven waard, als je het mij vraagt.”

De uitspraken van Fry zijn in Ierland niet onopgemerkt gebleven. Nog voor de uitzending was een fragment uit het interview op YouTube al ruim twee miljoen keer bekeken. Inmiddels staat de teller al op ruim 5,6 miljoen.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

4 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

63 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Draconian
Draconian
11 jaren geleden

Deze meneer haat zichzelf dus. Want als we er vanuit gaan dat god niet bestaat en een fictief figuur is aangezien er 0% bewijs is dat hij wel bestaat en iedere eeuwwisselingen nieuwe goden zijn dan kan je er dus vanuit gaan dat het onze eigen stomme schuld is. Want zijn het niet juist wij de mens die zo hebzuchtig zijn? Wij de mens hebben de keuze om ons als samenleving te laten leiden door geld en oogkleppen op te zetten voor de rest van de wereld. Mensen sterven van de honger en hebben geen schoon drinkwater terwijl er genoeg is voor ieder mondje op deze planeet. We blijven consumeren waardoor geld het machtigste stuk gereedschap is om dit alles zo te creëren en ons te onderdrukken.
Is dit dan de schuld van god??? Nee. Het is de schuld van ons! Wij als mensheid. Wij maken deze wereld en niet een fictief persoon verzinnen om de schuld op af te schuiven. Wij falen!

Dick
Dick
11 jaren geleden

beetje naiefe uitlatingen
dat is weglopen van je eigen verantwoordelijkheden …het is dus allemaal de schuld van n ander…

Edwin
Edwin
11 jaren geleden

Eigenlijk had ie net zo goed kunnen zeggen:
“Religie is volslagen boosaardig, grillig en monsterlijk”

Mensen die vanuit religieuze motieven de wereld willen veranderen (of het nu in positieve OF negatieve zin is)
veranderen al snel van onschuldige ogende idealisten in religieuze fanatici die zichzelf als een soort wereldredder/profeten/messias zien.

Fanatisme ontstaat vaak wanneer men de overtuiging krijgt dat er een hemel of hel bestaat, de neiging ontstaat dan dat men gaat neerkijken op het aardse leven en verlangt om naar de hemel te gaan.
Wat voor een waanzin is hier niet allemaal uit ontstaan?

De grootste troep waarmee we de laatste tijd worden overspoeld (of het nu daadwerkelijk gebeurt is of dat het nep is doet er niet toe) zijn allemaal aan religies gerelateerd.

Al het geld dat wordt besteed aan het bouwen van kerken/moskeeen zou moeten worden besteed aan mensen die het ECHT nodig hebben.

doler
doler
11 jaren geleden

het is aan de mens zelf om goed te doen, dat is onze zielen reis, dat deze persoon het omdraait is alleen maar omdat hij zichzelf niet begrijpt, alleen maar de schuld bij een ander legt, hij zal dat in heel zijn leven ook doen, hij beseft niet dat hij in het Goddelijke leeft, dat hij een deel ervan is, als je God op een stoel zet ja dan begrijp je dus werkelijk niet wat God inhoud, Ik zou zeggen beste mijnheer ga eens op zoek naar jezelf

Spade
Spade
11 jaren geleden

Als ik soms de verhalen hoor dat god alwetend is. En daarmee dus alles van tevoren al weet dan kan ik ook niet anders zeggen dat hij evil is. Was het toevallig ook niet god wie de duivel heeft gemaakt? En welke god verzint er een sluipwesp? Een insect wie een eitje poept in zijn slachtoffer waarna het slachtoffer langzaam van binnen uit wordt opgegeten. Of een hyena wie samen met hun roedel een beest van de achterkant proberen op te eten dat heeft niks met liefde te maken. En welke god heeft mensen nodig om zijn woord te verkondigen? Ik vraag toch ook niet aan een mier dat hun bang voor mij moeten zijn en anders naar de hel gaan? Het geloof is in mijn ogen gebaseerd op angst voor de dood. Je moet bang zijn voor de dood en daarmee ben je beinvloedbaar waardoor anderen misbruik maken van hun macht om jouw te controleren en dom te houden.

Elise49
Elise49
11 jaren geleden

Voor mij bestaat god/werking kosmos wel. Zij houdt alles in balans. Zij kijkt niet alleen naar de mens, maar naar de hele de schepping/bestaan.

Pedro
Pedro
11 jaren geleden

Deze man is hilarisch… en gefrustreerd. Schuld afschuiven op een ander is altijd makkelijker zeker een GOD waar je zelf niet in geloof. Ik ben helemaal met Draconian eens het is de schuld van de mens zelf.

De mens heeft een vrije wil. Wij kunnen vrij kiezen wat we willen doen en hoe we het willen uitvoeren. Dat staat zelfs in de bijbel “doe wat je wilt in deze leven”. En dat is tegen een ieder gezegd. Voor alles wat we doen staat een prijs tegenover of je nou gelovig bent of niet. Dat is nou eenmaal in deze wereld. Als je alles voor jezelf wil blijft er niets over voor een ander 1+1=2.

Liefde is een werkwoord niet een gevoel. Zoek dat uit en kijk of het wordt toegepast en hoe..

We zijn verantwoordelijk voor onze keuzes en de keuzes van elkaar. Een geweer kan je mee jagen op dieren maar ook op mensen, kies maar uit.

rop
rop
11 jaren geleden

Deze man heeft volkomen gelijk, als je god echt leert kennen in de mens, want de mens is naar Gods beeld geschapen , dan zie je ook de monsterlijke activiteiten van de mens in naam van god, dat zegt al genoeg.
god schiep de mens naar zijn beeld ,zijn beeld is Strijden tegen het kwade met de mens als INZET, om strijd te voeren waar deze mee al in oorlog was met de duivel, de mens is een gebruik voorwerp voor zijn doel, om het kwaad te verdrijven werd de mens op aarde gezet om te strijden tegen deze monster waar god mee in oorlog was en nu nog steeds, eigenlijk kan je spreken van dat god en de duivel plezier er in hebben om in naam van beiden oorlog te voeren door de mens HEEN, Het is in ieder geval niet de zuivere liefde, want ECHTE liefde voert geen strijd, het is zo zelfs dat ECHTE LIEFDE alles aanneemt en nier veroordeeld, elk mens die god wil beschermen zal tevens op de hielen worden gezeten door een duivel, dat geld zowel in daden als met woorden , als men deze wil verdedigen komt men automatisch in een oorlog taal MET een verdediging terecht om het een te veroordelen en de ander als acceptabel te zien dat alleen geeft voeding aan dualiteit in woord en daad , en de mens zelf ERVAART er plezier en onplezierig in als het kan verdedigen waar in het gelooft, het gaat ZIJN GELOOF VERDEDIGEN, EN het gedrag van god en de duivel weerspiegelen naar deze beelden goed en kwaad god en de duivel,,, maar echte LIEFDE Staat boven de Namen, zelf Boven het kwaad, zelf boven god en de duivel zelf, Liefde zelf laat zich niet in met goed en kwaad, het is zelfs zo het neemt deze als AAN wat NIET BESTAAT,, voor zuivere liefde is er geen plaats voor goed en kwaad een god en geen duivel , het is in evenwicht met zijn eigen zuivere liefde , zonder een plaats voor dualiteit in welk vorm OOK.. en wie kan dat evenaren om zonder een oordeel ,veroordeel of beoordeel die in woorden worden vertaalt in en met dualiteit, liefde kent geen taal, liefde kent geen oorlog , liefde kent zelfs geen namen…gelukkig is er een vorm van liefde maar het taal loos , zonder woorden,,, en het woord van god brengt leven en in dat leven voert de mens zijn strijd in woord en daad…afkomstig van de scheppers zelf.. god en de duivel…die samen de plezier in hebben om de mens als inzet te zetten voor hun spel…alleen als de mens deze inzet inziet zal deze twee monsters verdwijnen , en ervaart de mens geen dualiteit meer met zijn medemens…het zal geen strijd meer voeren in naam VAN, EN HET GELOOF IN NAAM VAN,,, HET is dan een stille liefde,
geworden, dit kan het wereldbeeld totaal veranderen met een zuiver gezonden inzet van de MENS ZELF..
ZONDER beelden van een god en een duivel…

Jimmy Joe
Jimmy Joe
11 jaren geleden

Het enige wat dit bewijst, is dat intelligentie en bewustzijn 2 totaal verschillende dingen zijn.
Want Stephen Fry is wel degelijk zeer intelligent.

EllenB
EllenB
11 jaren geleden

Ik denk dat het begrip ‘God’ totaal verkeerd begrepen wordt.
In de bijbel wordt hij afgebeeld als een wraakzuchtige, alles eisende, jaloerse vader, die alles ziet en ons genadeloos straft, als we niet naar hem luisteren.
Logisch, dat mensen zich van hem afgekeerd hebben.
Daarom geloof ik ook niet in de bijbel.
Er staan stukken in, die me oorspronkelijk lijken, en die pik ik eruit, maar verder lijkt hij me eerder geschreven door de Illuminati, dan door ‘Onze Liefdevolle Vader’.

Volgens mij is God gewoon alles wat bestaat.
Als je bidt, mediteert, of visualiseert, maak je contact met dit Alles.
Die zorgt ervoor, dat er iets in beweging wordt gebracht, dat je kan helpen, om antwoord te krijgen, op je vraag of wens.
Iets of iemand in het Universum zet je op het juiste spoor, en de rest moet je zelf doen.
Soms wordt het rechtstreeks voor je gedaan, en dan zien wij dan als een ‘wonder’.
We zijn hier om te leren, en niet om het makkelijk te hebben.
Stel dat je op school, alle antwoorden meteen zou krijgen van je leerkracht.
Zou makkelijk zijn, maar je zou er niks van leren.

Dat er zoveel ellende is op de wereld, ligt aan ons, en niet aan God.
Hij heeft ons een vrije wil gegeven, en die hebben velen van ons gebruikt, om anderen uit te buiten en pijn te doen.
Wel is er bescherming tegen ‘Het Kwaad’.
Hoe meer jij groeit in de richting van onvoorwaardelijke liefde, en bewustzijn, hoe minder deze negatieve kracht, je kan raken.

We hebben voor we op aarde kwamen, samen met anderen, een plan opgesteld voor ons leven.
Een plan, die ons in staat zou stellen, om de lessen te leren, die we nog niet onder de knie hebben gekregen in onze vorige levens.
Een mogelijkheid ook, om ons Karma in te lossen.
Als jouw omstandigheden moeilijk zijn, kun je God daar dus niet de schuld van geven.
Je hebt er destijds zelf mee ingestemd.

Eén van de grootste waarheden uit de bijbel, is voor mij nog steeds: ‘Wat U niet wilt dat U geschiedt, doe dat ook een ander niet’
Als je je aan deze regel houdt, zul je geen nieuw negatief karma opbouwen, en zal het leven een stuk makkelijker worden.
‘What goes around comes around’ zou je ook kunnen zeggen.

rop
rop
11 jaren geleden

Elk mens die god wil verdedigen zal tevens ook de duivel ervaren, omdat deze twee EEN ZIJN …EN samen de mens de prikkels geeft om te oordelen , en oordelen is niet de liefde zelf deze prikkelt niet om te veroordelen.. als men geprikkeld voelt om te oordelen, en te verdedigen dan draag je de monster van deze twee beelden die eigenlijk een EENHEID VORMEN.. die een monsterlijk spel speelt met de Mens.. GOD EN DE DUIVEL..ZIJN MAATJES VAN ELKAAR..EN DE MENS is zijn Marionet, HET is heel moeilijk om van deze twee gedrochten je te bevrijden …pas als men inziet dat het een wet van behoud is die de hele schepping omvat zal men inzien dat de hele schepping zich zelf herschept en onderhoud met de wet van behoud door het ene te laten verdwijnen en de ander te doen worden geboren, god en de duivel kan daarmee worden opgelost als een verdwijnen uit het menselijke beeld , door dit beeld als een niet meer acceptabele beeld van een god en een duivel en het geloof daarmee en in te laten verdwijnen..
maar er zijn genoeg tegen standers die god en de duivel maar niet los kunnen laten ,,het is de mens met zijn geloof, waarin het god en duivel in stand houd door geloof in beide te hebben.. toch een monsterlijke gedachten als men nog gelooft in deze twee entiteiten die EEN zijn …die samen de mens gevangen houd..

Roeland
Roeland
11 jaren geleden

Hij heeft gelijk…

Kijk naar de tien geboden… De eerste 4 zijn puur ijdelheid…

1: Je mag niemand anders cooler of even cool vinden als mij!
2: Je mag geen grappige tekeningen van me maken!
3: Je mag alleen mijn naam zeggen als je het erover hebt hoe cool ik ben, anders niet!
4: Mijn verjaardag, is heilig… niemand mag dan werken!

En uh, voor de rest… Weest relax tegen andere joh, niet pikken, doden, vreemdgaan, jokken, of gemeen zijn tegen je ouders…

En er is NIEMAND die ook maar iets zei over hoe belachelijk de eerste 4 waren. Die gast, God, is helemaal high van zichzelf. Als er een persoon is die zich zo gedraagt als hij dat doet in de bijbel, dan zouden we allemaal een hekel aan die persoon hebben.

Ga op je knieen voor mij, anders laat ik je branden in de hel tot het einde der tijden…. Maar ik hou van je… Ik zal je sturen naar het vagevuur en de verdoemenis voor de eeuwigheid, als je niet knielt voor mij en mij vraagt om vergeving, of je ziel zal branden en je zal smachten naar de dood… maar dat doe ik, omdat ik van je houd…

Yeah RIGHT. God is een sukkel. Hij bestaat niet, want ik weiger te geloven dat een tiran, een ijdeltuit, mij gemaakt heeft. Ik weiger te geloven dat zo’n narcist het universum heeft kunnen creëren.

Je kan alleen grootste dingen bouwen op liefde. Ijdelheid wordt je ondergang voordat je leven voorbij is. Kijk maar naar alle grote leiders die de fout in zijn gegaan. Je bouwt met idealen en liefde. Je gaat kapot aan ijdelheid en narcisme. Een heel universum bouwen? Dan ben je het punt van narcisme al voorbij.

redice
redice
11 jaren geleden

wordt eens hoog tijd dat men inziet dat “god” zoals iedereen hem voorstelt niet bestaat, en al zeker niet de almachtige goedheid zelve is.
de mens heeft nu eenmaal iets nodig om zich aan vast te klampen, een hoger iets, zoals een baas waarnaar ze kunnen luisteren, het zit in onze genen omdat we gecreëerd zijn door een intelligentere soort misschien??
Maar een almachtige god die alles geschapen heeft? komaan zeg, het universum heeft zichzelf geschapen, of is er altijd al geweest en daar was zeker geen bebaarde man voor nodig hoor.

Jantje
Jantje
11 jaren geleden

De arme man snapt het niet. Je hebt juist zelf gekozen om hier je ervaringen te leren. De ellende is een onderdeel daarvan anders zou je niets leren met een aai over je bol. “Zachte heelmeesters maken stinkende wonden”.
Bovendien zijn we allen lichtwezens in een voertuig opgesloten wat ons lichaam is. Dus je kunt niet eens dood zoals de meesten denken. Je lichtlichaam wordt net zolang geincarneerd in een ander lichaam als nodig is. Net zolang totdat jij een hoger bewustzijn hebt bereikt. Kortom, we moeten alleen de verantwoordelijkheid nemen voor onszelf. Maar deze meneer zoekt het nog steeds buiten zichzelf. Als je alles in zijn geheel ziet en je realiseert je dat we allen 1 zijn en verbonden met alles, dan zul je positiever in het leven gaan staan. Bovendien is het zo dat als we allen positief zouden denken dat het collectieve bewustzijn ook veranderd en dat zou de wereld alleen maar ten goede komen. En ik ben ervan overtuigd dat er in een dergelijke wereld geen kinderen met botkanker meer kunnen bestaan. Omdat onze gezamenlijke perceptie is veranderd van onszelf en van elkaar! En dat zou iedereen zich eens moeten gaan realiseren voor een mooiere wereld.

D3bb
D3bb
11 jaren geleden

Juist is het wel onze verantwoordelijkheid over hetgeen wat er allemaal gebeurt! Verder wordt ie denk ik dik betaald om deze onrealistische dingen uit te kramen! Maar heeeee de ene gek is de andere gek nog niet!? De wereld word met de dag lachwekkender!!! Fijn gevoel dat ik al ontwaakt ben in dat mindf*ck gedoe! En gvd laat God erbuiten!!! lolz

weg met ons
weg met ons
11 jaren geleden

Stephen Fry refereert aan het onvatbare dat kinderen ziek of mismaakt te wereld komen of een ziekte of andere verschrikkingen krijgen wat niet is te plaatsen in het perfecte en alles liefhebbende godsbeeld en zo zijn er zoveel zaken waarin onschuldige mensen en kinderen geen aandeel hebben en toch worden gestraft voor iets waar ze zelf helemaal geen aandeel in hebben. Tuurlijk, als je maar diep genoeg gaat graven en maar ver genoeg gaat zoeken dan heeft iedereen wel ergens schuld aan iets en zijn onschuldige kinderen het offerlam om ons te wijzen op de zonden of om ons iets duidelijk te maken en ons ‘iets’ te leren over gods ondoorgrondelijke wegen en al dat soort verhalen.

De elite die de macht heeft en al jaren dergelijke ideeën propageert is er blij mee, die sturen op deze manier al honderden jaren het vee en houden ze mak met allerlei schuldkwesties, waar de machtige en gevoelloze, maar vooral bikkelharde elite overigens zelf geen last van heeft en god schijnbaar ook niet en graag vriendjes lijkt te zijn met de grote moordenaars en leugenaars der aarde.

Zoveel satanische volk op deze wereld en toch krijgen deze zo vaak, zo weinig straf en tegenslagen in hun leven dat het eerder lijkt dat god deze mensen prefereert boven weldenkende en vredige mensen. Als er al een god zou bestaan dan is het geen heiligboontje en heeft deze god twee gezichten met een goede en slechte kant, hij is god en satan en lijkt het slechte meer lief te hebben dan het goede.

En als je al wilt geloven dan zou ik denken geloof in de kracht van het goede en van jezelf die de kracht van het slechte of een ander probeert te overwinnen of uit te balanceren en af te wijzen en dat kan zonder een sturend boek of religie die daar dan ook nog een poppetje bij bedenkt die alziend is en iedereen straft of beloond op een wel heel vreemde manier. De religieuze boeken en hun volgelingen zijn in alles niet te plaatsen voor een weldenkende en rationele geest, waarin de religie predikt over gerechtigheid en straf die schijnbaar een breed en rekbaar begrip is.

USA….”In god we trust” en dan vooral met veel leugens, ellende en dood zaaien in de wereld en god vindt het allemaal goed en doet “NIETS!”.

kwodd
kwodd
11 jaren geleden

Dit universum is een virtual reality bedoeld voor entertainment. Is dat goed? Is dat kwaad?

Kalki
Kalki
11 jaren geleden

Je kan je eindeloos druk maken over GOD, maar hij bestaat gewoon niet. Wat er bestaat is een hogere (goddelijke) orde (van hoge wetenschappers), maar dat is nog geen GOD.

Bert
Bert
11 jaren geleden

Als kritiek op de bijbelse God vind ik dit wel verfrissend. Neem bijvoorbeeld de Openbaringen van Johannes. In hoofdstuk 13 staat God toe dat heel de wereld een duivels beest aanbidt, dat iedereen doodt die die dit weigert. Vervolgens trekken dit beest en zijn aanhangers in hoofdstuk 19 ten strijde tegen Jezus en zijn engelenleger, die in dit Armageddon op hun beurt al deze duivelsaanbidders afslachten. Tel uit je winst, want daarmee is heel de aarde ontvolkt geraakt volgens het MAD principe: Mutual Assured Destruction.
Zo bezien mag Stephen Fry van mij dit potje wel breken, want dat kan er dan ook nog wel bij.

Skin
Skin
11 jaren geleden

Zie god meer als een code voor t bewustzijn, niet als een persoon.
We zijn allemaal scheppers, vind het wel grappig dat hij afgeeft op iets dat ie niet begrijpt.
Tevens ben ik van mening dat de natuur voor elk kwaaltje of ziekte een oplossing heeft.

Theo
Theo
11 jaren geleden

In mijn beleving is het allemaal karma en moet je boeten voor fouten in een vorig leven en lessen leren. Dat is niet altijd leuk (meestal niet) maar als je het leven bekijkt vanuit het idee dat het eindeloos is en je beloning of straf (of beide) in je volgende leven krijgt, dan is er dus toch gerechtigheid en is deze wereld niets meer dan een soort gevangenis-planeet. Het is ook niet de bedoeling dat we het allemaal snappen want dan zou dit leven geen uitdaging of test meer zijn. Als je van te voren weet dat je in de gaten wordt gehouden of dat je verantwoording af moet leggen voor je daden (waar je dus echt niet mee wegkomt)..tja dan is iedereen plotseling heel braaf…Ik vind geruststelling in het idee dat alle slechte mensen die er in dit leven mee weg lijken te komen (en dat zijn er veel te veel) de prijs betalen in een volgend leven en de goede mensen (die hier vaak de dupe zijn) in een volgend leven betere ‘kaarten’ zullen krijgen. We zijn hier om te laten zien wie we zijn en ons te bewijzen en ook om te ervaren hoe het voelt wat je een ander (ooit) aangedaan hebt . Het is niet belangrijk hoelang je leeft maar wel hoe je leeft. Dat bepaald of je naar de volgende klas mag of dat je blijft zitten of zelfs dat je een klas terug moet..Een plaats tussen lieve en leuke mensen en een gelukkiger leven op een hoger niveau dan de huidige aarde moet je verdienen want als elke aso daar zomaar tussen kan komen is het voor die lieve mensen niet meer leuk

Kal-Purush
Kal-Purush
11 jaren geleden

Wat ik uit bovenstaande comments lees is dat iedereen zichzelf verantwoordelijk houdt voor de dingen die er gebeuren in de Wereld.
En mocht er iemand zijn die anders denkt en leeft tja dan loopt die persoon weg voor zijn verantwoordelijkheid.
Hoe krom is deze redenatie: als ik voor mijzelf verantwoordelijk ben waarom moet ik dan de bijbel lezen waarin gesteld wordt hoe ik moet leven.
Tevens is er een instantie, die Kerk genoemd wordt, die miljoenen mensen zegt HOE ze leven moeten terwijl dat toch mijn eigen verantwoordelijkheid is.
Deze man wordt door sommige veroordeeld omtrent zijn uitspraken, terwijl dit onder zijn verantwoordelijkheid valt en dat hij aan niemand moet vragen of hij dit wel mag zeggen.
Soms haalt met er de bijbel bij, welk boek ooit door mensen geschreven is, die duidelijk baat hadden bij de regels die zij opstelden (voor zichzelf).
Dat hij vindt dat de schepper slecht is en niet normaal omgaat met zijn schepping, moorden, hebzucht, ziektes, enz. , kan ik goed begrijpen vooral als uit het oogpunt van welke religie dan ook opgeroepen wordt om te moorden van de anders gelovigen.
Geloof in jezelf is de beste remedie en geloof in eigen verantwoordelijkheid en schuif niets af op welke instantie of anders denkende dan ook.
Eigen inzicht, eigen leven en beste Pedro natuurlijk moet je delen maar die ander is zelf verantwoordelijk voor eigen hachje en liefde is geen werkwoord maar wel degelijk een gevoel, komt vanuit jezelf en je moet er niet voor hoeven werken want dan heeft het geen zin, je hebt het of je hebt het niet.
Liefde is voor alles, de gehele wereld: natuur zeeën, bossen, dieren en natuurlijk mensen, hoe die er ook mogen uitzien of denken.

Love is in the air, just feel it!

peter
peter
11 jaren geleden

als je hellemaal alleen bent , en alles kunt doen wat je wil . Wat wil je dan nog meer ? jezelf zien opgroeien in een andere sfeer dan jijzelf bent opgegroeid ? wil je meschien jezelf zien in een de ogen van een deeltje van je eigen energie ? in ons geval je eigen zoon of dochter ? wil je dat ze leven zonder animo ? dus zonder dat ze iets kunnen beleven ? is het belangrijk hoe ze iets kunnen leren ? het belangrijkste is dat ze het leren . leren is leven . Om te leven heb je samenwerking nodig . om samenwerking te ontwikkelen moet je zelf de eerste stap zetten . wie niks vraagt krijgt niks . Iedereen heeft het vermogen gehad of heeft het nog om met andere te kunnen samenwerken omdat ze het zelf willen. En willen het innerlijke vermogen om zich goed te voelen niet verliezen en kijken naar hun eigen innerlijke en zorgen dat ze zelf niet ver eenzamen . de grootste misstap die de mensheid begaat is het innerlijke verwaarlozen en het uiterlijke belangrijker vinden . dat is tegen de wil van de schepper hij wil niet liever dat we gelukkig zijn op een mannier dat we eerst ons zelf leren kennen , en de waarheid niet buiten onszelf zoeken. Alles heeft een reden . iemand anders veroordelen betekend ons eigen vermogen ontkennen , Anders zouden we behuplzaam zijn. Deze wereld word met de dag zwarter . is het de schuld van onze schepper of onze ouders of iemand anders ? Als we het beter willen, moeten we beginnen bij ons zelf en niemand anders veroordelen. Dit is volwassen worden , Niemand heeft zijn hele leven geluk . uiterlijk geluk meschien wel , maar de gave om innerlijk gelukkig te zijn heeft iedereen , het ligt eraan waarmee je content bent . godelozen willen hun hele leven afhangkelijk zijn van een energie van iemand anders . succes nog met uw eigen innerlijke ontwikkeling

Kort
Kort
11 jaren geleden

Ik kan hier zoveel over zeggen maar ik hou het kort .

Ghost
Ghost
11 jaren geleden

Als God (zoals in de Bijbel omschreven) bestaat, dat ben ik geen fan van God. God heeft de mens gecreëerd op een manier dat wij in staat zijn om de meest gruwelijke dingen te doen. God heeft ons dat vermogen gegeven. En kennelijk kunnen veel mensen daar niet mee overweg en moorden er op los! En wanneer je de 4000 jaar geschiedenis terugziet, dan heeft de mens walgelijke dingen gedaan en dat doen ze nog steeds! God is daar verantwoordelijk voor omdat hij ons heeft gemaakt en ons de mogelijkheid geeft om gruwelijke dingen te doen. Waarom bestaan er sociopaten en psychopaten? Omdat God ervoor heeft gezorgd dat die mensen kunnen bestaan. Dus ook homo’s en pedofielen! Je maakt niet zelf de keuze om homo te zijn of pedofiel. Nee, dat heeft God indirect al gedaan.

Ik ben het er dus niet mee eens dat God ons te veel vrijheid geeft en ons daarbij zo heeft gemaakt dat wij in staat zijn om mensen heel pijn en verdriet aan te doen en dit op heel veel verschillende manieren. Bedenk eens hoeveel mensen in de naam van God en Jezus gruwelijk zijn vermoord. Denk aan de Kruistochten en denk aan bijvoorbeeld de Spaanse Inquisitie. En vergeet die religieuze Christelijke sektes niet! Maar ook in de naam van Allah worden op dit moment gruwelijke dingen gedaan.

Ook al staat er in de Bijbel hoe je moet leven… God respecteert niet dat sommige mensen gewoon niet kunnen geloven in God, want als je niet gelooft ga je naar de hel. Dat staat in de Bijbel. En toen de zondvloed kwam, was er nog helemaal geen Bijbel, maar mensen werden wel gestraft. De vrije wil is beperkt en je gelooft of je gelooft niet, punt! God heeft dat maar te respecteren zonder dat je daarvoor in de hel wordt gesmeten!

En wat kunnen wij er nou aan doen dat Adam en Eva van de appel aten? Nou bedankt hoor.. Miljarden mensen zijn onnodig vermoord omdat Adam en Eva iets deden wat niet mocht! Het is gewoon NIET eerlijk!

Abrasax
Abrasax
11 jaren geleden

De trieste CONSUMENT die niet weet wat het leven is, en dan als leeg stuk vlees anderen de schuld geeft.

De materiele wereld is niets meer dan een schaduw projectie.

Helaas ging de mensheid de weg van zijn zintuigelijke verlangens
en zal deze cyclus voor de 7e keer worden vernietigt door onze eigen, ik , ik,ik,ik

we chased our pleasures here and dug our treasures there
can’t you still recall the time we cried,

BREAK ON THROUGH TO THE OTHER SIDE

Edwin
Edwin
11 jaren geleden

“Break on through to the other side” gaat gepaard met een overgave aan een stervens-proces (initiatie) en heel veel mensjes zijn als de dood om dood te gaan whahahahah.

En toch: je zult eerst moeten sterven in het vlees om te kunnen leven

Waar zijn de echte helden/goden tegenwoordig ?

IAO ABRAXAS

zevenenergie
zevenenergie
11 jaren geleden

Ik denk dat hij puur ageert op God zo als hij door vele conservatie gelovigen word voorgeschoteld.
Ik schat hem intelligenter en ontwikkelder in, dan dat hij zich god voor zou stellen als een man met baard.

Het antwoord op de vraag waar om er zoveel ellende op de wereld is, zou in mijn ogen moeten zijn, het uit de wereld helpen van deze ellende.

Met andere woorden als je een helpende hand zoekt, ze zitten aan het eind van beide armen.

Filosoof
Filosoof
11 jaren geleden

God is alles wat is, datgene wat gezien kan worden en datgene wat niet gezien kan worden. Dus een deel van het geheel kan overkomen zoals door dhr Fry omschreven, zeker als de focus daarop is gericht. De ironie is wel dat door deze focus dit deel enkel groeit doordat het met deze energie gevoed wordt. Alleen krijg je aan degene die vervolgens reageert met “dus moeten we maar net doen of er niets aan de hand is?!” niet uitgelegd dat de snelste weg naar een betere (andere) wereld juist bereikt wordt door de focus daarop te richten…

Eeelke
Eeelke
11 jaren geleden

Hij moet wel geloven in God en dat is een goed teken. Dat hij het liefst God ter verantwoording wil roepen daarin is hij niet de enige maar wel erg arrogant

pietje
pietje
11 jaren geleden

Ben het helemaal eens met stefen er is geen god ! En als die er is is hij waardeloos ! Zoals hij/zij mensen af laat slachten !!
Dan komt weer het geeigende woord eigen inmening !!! Ja mn hoela Die god is er helemaal niet en als hij ooit heeft bestaan zit hij/zij nu te lachen terwijl wijl hier allemaal huilen omdat de wereld helemaal rot is en mensen elkaar af slachten op verschrikkelijke manieren Als ik god was zou ik dat niet toestaan ook niet met eigen wil sorry !!!! God als hij ooit bestaan heeft, heeft ons verlaten !!! Doeiiii god misschien ooit tot ziens !!! Ga maar lekker op je wolkje zitten wij knappen alles wel op hier en dat is niet makkelijk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dus rust maar lekker ! Veel plezier !

jenne
jenne
11 jaren geleden

Stefen Frey, is nu niet direct de persoon die zich moet afvragen of er een God bestaat, dit is een vraag die niemand kan beantwoorden, ook zijn Joodse voorouders niet, die erg gelovig waren, toen in Wenen.
Dat deze mijnheer geen god kan gebruiken in zijn leven is wel duidelijk, denkende aan het verwoesten en verbranden van Sodom en Gomora, waar zijn gelijken woonden en leefden.
Ik persoonlijk denk wel dat er iets is, die van uit de éthere creéerd en bestierd, het is te inmens en gecompliseerd om als een normaal gebeuren te kunnen plaatsen, je kunt er rustig over denken en dan tot een niet dogmatische niet religeuse conclusie te komen, uiteindelijk zijn wij met een wil en rede en intuïtie begifticht, niet als de insecten geprogrameerd.

Vincent Robbesom
Vincent Robbesom
11 jaren geleden

Ik vind het altijd heerlijk om in de deur opening een goed gesprek te houden met de Katholieken, Mormonen en Jehova getuigen welke met enige regelmaat aan de deur staan. Ik ben ook altijd onder de indruk dat men terug komt.
Volledig vriendelijk probeer ik ze naar huis te laten gaan met iets om over na te denken wat leidt tot interessante gesprekken. Ik wordt echter soms wel mega geirriteerd wanneer men voor een antwoord het boekje er weer bij haalt waaring god gezegt heeft..blabla..
Jongens, mensen schrijven boekjes en mensen met macht zijn vrijwel altijd corrupt.. en dan is er nog de tand des tijds, veranderende normen.. denk toch zelf na joh! Alsof je van binnen zelf niet aanvoelt wat goed en fout is…

10 punten voor Stephen!

marinus
marinus
11 jaren geleden

als ik deze reacties lees dan lijkt het of er een god die op een troon met een lange baard de toestand op deze wereld zit te bekijken en dan zit god te bedenken waar hij nog wat ellende uit kan strooien.

ik zie deze wereld als een leerschool en iedereen heeft het goede en het kwade in zichzelf dus wat doe je ermee?
ik denk dat er wel een schepper is kijk maar eens hoe complex het leven in elkaar steekt.
als er geen schepper zou zijn was het een grote chaos.
de mens zorgt voor chaos en het wordt tijd dat we uit deze spiraal komen.
waarom is er zoveel ellende op de wereld zoals honger terwijl dat niet eens hoef enn dan is het makkelijk om een schepper (god) de schuld te geven.
nee de meeste ellende wordt door de mens geschapen .

jdm
jdm
11 jaren geleden

God of geen god, ondertussen leven er meer mensen van kanker dan dat er aan dood gaan.

Wendy
Wendy
11 jaren geleden

Dat God wel of niet bestaat is de mens zijn eigen overtuiging gebasseerd op zijn eigen ervaring ik geloof wel in God en Jezus

Back to top button
63
0
We lezen graag je reactie!x