De Belgische staatssecretaris Eva De Bleeker zette donderdag de prijzen van de coronavaccins op Twitter. De tweet werd al snel weer verwijderd omdat de prijzen eigenlijk ‘geheim moeten blijven’. Het gaat om de zes vaccins die ook Nederland heeft besteld. De prijzen zijn vastgesteld in onderhandelingen met de Europese Commissie en gelden dus ook in Nederland. Het vaccin van AstraZeneca is het goedkoopst, dat van Moderna het duurst.
Waarom, beste @EvaDeBleeker, is deze tweet met deze tabel verwijderd? #dtv pic.twitter.com/RbZwgCKzra
---Lees verder na dit advertentieblokje---— ivan de vadder (@vadderiVRT) December 17, 2020
Na de openbaarmaking van de prijzen is Tweede Kamerlid Tunahan Kuzu aan het rekenen geslagen. Hij vermenigvuldigde het aantal bestelde coronavaccins per fabrikant met de prijs per dosis en kwam uit op een totaalbedrag van 465.341.000 euro. “Alleen voor Nederland dus. Dat is lekker cashen voor de Big Farma,” schreef hij erbij.
Hugo de Jonge moet het meeste geld overmaken naar Pfizer en BioNTech. Hij bestelde 8,4 miljoen coronavaccins bij deze bedrijven en moet daar ruim 100 miljoen euro voor betalen. De coronaminister is Moderna, CureVac en het Franse Sanofi ook een slordige 100 miljoen schuldig. Janssen ontvangt ruim 78 miljoen euro en AstraZeneca ‘slechts’ 20 miljoen van de Nederlandse overheid. Nederland koopt in totaal 57,9 miljoen coronavaccins, berekende het Kamerlid.
Ja, we gaan er geld aan verdienen en dat is maar goed ook
“Ik ga haast denken dat corona is verzonnen door de farmaceutische industrie,” reageerde iemand op onderstaande tweet van Kuzu.
Op de vraag of Pfizer veel geld gaat verdienen aan het coronavaccin antwoordde Marc Kaptein, medisch directeur van de Nederlandse tak van de farmaceut, bij televisieprogramma Op1: “Ja, we gaan er geld aan verdienen en dat is maar goed ook, want we hebben een heleboel andere dingen te doen.”
Een rekensommetje voor Nederland op basis van de openbaar gemaakte prijzen in België. 465 miljoen 341 duizend euro ?. Alleen voor Nederland dus. Dat is lekker cashen voor de #BigFarma #Vaccinatie #vaccinatieplicht #vaccinatiebewijs pic.twitter.com/hpdF20PbSk
— Tunahan Kuzu (@tunahankuzu) December 17, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Journalist maakt schokkende reportage: ‘Het Oekraïense leger decimeert hier de burgerbevolking’
VIDEO: Lichtstraal van mysterieus object gezien bij vulkaan in Chili
Kijk: Europarlementariër stelt coronacommissie Europees Parlement lastige vragen over de prik
“Jezus was getrouwd met prostituee en kreeg twee kinderen met haar”
Klokkenluider: FBI is bezig geheime Epstein-files te VERNIETIGEN
Niet alleen? Vier ‘mysterieuze signalen’ opgevangen uit de ruimte
‘Huichelachtigheid van links’: Frans Timmermans betrapt op leugen over jeugd
Computers van NASA staan vol UFO-geheimen
Mirjam Bikker krijgt de volle laag: ‘Het enige waar jij in ‘investeert’, als rasechte Farizeeër, is in Wereldoorlog 3′