In maart dit jaar heeft de gemeenteraad van Eindhoven het Masterplan Mobiliteit 2050 vastgesteld. In het masterplan staat welke bijdrage mobiliteit levert aan ‘belangrijke uitdagingen’ van deze tijd, waaronder ‘klimaatverandering’.
Met het masterplan werken we toe naar een Eindhoven dat beter verbonden, schoner, gezonder en veiliger is, klinkt het.
Het is de bedoeling dat Eindhoven, waar vanaf 1 januari een zero-emissiezone gaat gelden, een 15-minutenstad wordt, ‘met alles wat je nodig hebt dichtbij de voordeur’.

Alles dichtbij
In het plan valt te lezen: ‘We zetten in op een stad waar alles dichtbij is: Eindhoven als 15-minutenstad, waar alle dagelijkse voorzieningen binnen 15 minuten fietsend of lopend te bereiken zijn’.
Alle basisvoorzieningen (huisarts, supermarkt, basisschool) en ontmoetings- en verblijfsplekken moeten binnen een kwartier lopen bereikbaar zijn. Grotere voorzieningen die je niet elke dag bezoekt zijn binnen een kwartier fietsen te bereiken.
NetZeroCities
Uit het plan: ‘Vervoer wordt hiermee duurzamer, gezonder en neemt minder ruimte in beslag. In de komende jaren zal gemeente Eindhoven de nabijheid van voorzieningen versterken en wordt lopen en fietsen nog beter gefaciliteerd’.
Eindhoven wil in 2030 één van de eerste klimaatneutrale steden in Europa zijn. De stad doet mee aan het project NetZeroCities dat wordt gefinancierd door de EU. Net Zero Carbon Cities is een initiatief van het World Economic Forum.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Aap komt uit de mouw! CNN is maffia-achtige nepnieuwsfabriek en bedreigt nu ook individuen. Zie hier hoe de halve internetwereld reageert
Europese hoofd van Bilderberg Victor Halberstadt ontkent bij Bilderberg dat hij Victor Halberstadt is
Farmers Defence Force lanceert Project X: ‘Er moet een andere wind waaien in Nederland’
Advertorials – voorwaarden
Monsanto Tribunaal kan meest gehate bedrijf ter wereld emotionele tik uitdelen
Poetin leest NBC-presentatrice de les. Kijk hoe hij de leugens doorprikt die de media ons dagelijks voorschotelen
Volkskrant ‘pleegt karaktermoord’ op bezorgde burger die onthutsend gesprek had met RIVM
Bitterzoete suikermedicijnen: Vakblad huisartsen zwicht voor geld farmaceutische lobby
Wetenschappers linken vaccins aan neurologische problemen zoals ADHD en OCS