Marion Koopmans maakte onderdeel uit van het WHO-team dat in Wuhan onderzoek deed naar de oorsprong van corona. Er komt nu een nieuw onderzoek, maar het lijkt erop dat de viroloog uit het team gezet is.
In oktober kondigde de WHO aan dat de zogeheten Scientific Advisory Group for the Origins of Novel Pathogens (SAGO) zou bestaan uit 28 leden. Koopmans was daar in eerste instantie één van. Later werd er een nieuwe lijst gepubliceerd, waar ze niet langer op voorkwam.
Onlangs publiceerde The National Pulse een artikel over haar banden met de Chinese Communistische Partij (CCP). Koopmans werkte onder meer als wetenschappelijk adviseur voor het Centrum voor Ziektecontrole en Preventie in Guangdong.
Geen nieuws in Nederland nog?
Ze is één van de auteurs van een studie uit juli 2020 die mede mogelijk is gemaakt door het nationale onderzoeks- en ontwikkelingsprogramma van China.
Een ander onderzoek, uit 2017, heeft betrekking op het zikavirus en is gefinancierd en uitgevoerd door de provinciale overheid van Guangdong. In 2014 leidde Koopmans een onderzoek naar influenza A (H7N9) dat is gefinancierd door het Chinese ministerie van Volksgezondheid.
Koopmans schreef ook mee aan een aantal studies die zijn gefinancierd door de China Scholarship Council (CSC) van het Chinese ministerie van Onderwijs, waaronder onderzoeken over het norovirus, rotavirus, calcineurine en migratie.
Kamerlid Fleur Agema (PVV) reageert: “Marion Koopmans uit het WHO-onderzoeksteam gezet. Berichtgeving klopt. Geen nieuws in Nederland nog?”
Vervolgvragen komen eraan!
“In juli vroeg ik aan de minister waarom de relatie van Koopmans met de CCP geen bezwaar was voor haar aanstelling bij het OMT,” zegt Kamerlid Simone Kerseboom (FVD). “Nu blijkt de WHO dat wel een probleem te vinden.”
“Gaat dit gevolgen hebben voor haar positie?” vraagt Kerseboom. “Vervolgvragen komen eraan!”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Cholesterolverlagende medicijnen: wat je niet verteld wordt
Man wobt RIVM: stelling over pandemie van de ongevaccineerden ‘uit de duim gezogen’
NOS Journaal uit 1989 over UFO-landing in Voronezj (video)
Soros ontmaskerd als meesterbrein achter heksenjacht tegen Trump. Zo lopen de geldstromen
Paaseilandbeelden bedekt met onbekende petrogliefen
Verpleegkundige luidt noodbel: ‘Coronapatiënten worden vermoord om hun organen te kunnen oogsten’
“Elk jaar krijgen 1500 Britten contact met buitenaardse wezens”
Autoriteiten weten al ruim 40 jaar dat bewerkt vlees kanker veroorzaakt, maar houden vleesindustrie hand boven hoofd
Bezorgde vader stelt tijdens inspraakavond over azc vraag aan CDA-regent over kinderveiligheid en dit is het antwoord