Zondag kwamen duizenden mensen bijeen in Dortmund om te demonstreren tegen de coronamaatregelen van de regering. Er waren verschillende sprekers, waaronder ook een politiecommissaris.
De betoging in Dortmund was een opwarmertje voor een massaprotest dat op 29 augustus zal plaatsvinden in Berlijn. Die demonstratie zou nog groter worden dan de vorige, waarbij volgens sommige schattingen meer dan 1,3 miljoen mensen aanwezig waren.
Organisator Michael Ballweg heeft voor deze demonstratie ook de Amerikaanse president Donald Trump en zijn evenknie Vladimir Poetin uitgenodigd. “Omdat Donald Trump de enige Amerikaanse president is die nog geen oorlog is begonnen,” lichtte hij toe.
Marcel Wojnarowicz van hiphopduo Die Bandbreite zei op het podium dat ‘er in dit land geen mensen zijn gestorven dóór corona’. De mondkapjesplicht is volgens hem een ‘pestmaatregel’.
Tweede nazitijd
Wat verder opviel, was dat er onder de sprekers veel advocaten waren, waaronder een strafpleiter uit Köln en een advocate uit Dortmund. Zij hadden felle kritiek op politici, wetenschappers en journalisten. “Er is geen killervirus,” stelde advocaat Wilfried Schmitz.
Ook politiecommissaris Michael Fritsch uit Hannover betrad het podium. Hij zei tijdens zijn speech dat in Duitsland nooit sprake is geweest van een landelijke epidemie, schrijft nieuwssite RUHR24. “Dat moet de regering eerst maar eens bewijzen.” Hij zei dat de politiek en media leugens verspreiden, en noemde de coronamaatregelen onwettig. Fritsch vreest dat er een tweede nazitijd komt en riep zijn collega’s op om bevelen niet blindelings op te volgen.
Geschorst
De politie in Hannover kwam vanwege het optreden van Fritsch onder vuur te liggen. Hij is inmiddels geschorst, schrijft de Hannoversche Allgemeine.
Bernd Bayerlein, een agent die een toespraak hield tijdens een coronaprotest in Augsburg, is overgeplaatst. Hij zei dat Duitsland veranderd is in een verklikkerstaat. Bayerlein riep zijn collega’s op zich bij het protest aan te sluiten en op te staan.
Er broeit iets in Duitsland…
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amerika beïnvloedde tussen 1946 en 2000 tot 81 (!) keer toe presidentsverkiezingen in het buitenland
NS ontloopt belasting via Ierland
Onderzoekers ontdekken reusachtig, mysterieus ecosysteem op kilometers onder onze voeten. Zit het meeste leven in de aarde?
Man spreekt andere taal na beroerte
Geheime ruimteoorlog: “Amerikaanse marine voert intergalactische strijd tegen reptielachtige aliens”
Nieuwe planeet gevonden in ons zonnestelsel, Niburu?
Snowmageddon in Canada: zo ziet Newfoundland eruit na een recordbrekende sneeuwstorm
Tsjechische president: “Instroom van vluchtelingen in Europa is gecontroleerde invasie”
Omtzigt wilde weten hoe vaak onze regering is veroordeeld en dit kreeg hij terug: ‘Van mijn stoel gevallen’