In Nederland nemen mensen nog minder de moeite om voor het Europees Parlement de tocht naar de stembus te maken dan in andere EU-landen. Journalist Syp Wynia legt op zijn website uit hoe dat komt.
Ten eerste staat er bij de Europese verkiezingen op 23 mei niets op het spel, merkt hij op. Veruit de meeste Europarlementariërs willen meer Europa met daarin meer macht voor het Europees Parlement.
Hij wijst erop dat er wel steeds meer eurosceptische en anti-EU partijen in opkomst zijn.
Geen regering
Ten tweede is het Europees Parlement geen echt parlement. Het kan bijvoorbeeld niet eens zelf wetten maken.
Ten derde maakt je stem geen verschil, aangezien alle kiesgerechtigde Nederlanders slechts 3,5 procent van het totaal vormen.
Niemand
Ten vierde kent niemand de kandidaten. Ze laten vlak voor de verkiezingen hun gezicht zien en daarna zie je ze niet meer, schrijft Wynia.
Ten vijfde kun je niet mede bepalen wie er terechtkomen op echt belangrijke posities. Denk daarbij aan de voorzitter van de Europese Commissie (Juncker) of de voorzitter van de Europese Raad (Tusk).
Zakkenvullerij
Ten zesde kost het Europees Parlement een vermogen, zo’n twee miljard euro per jaar, en komt het vaak in het nieuws vanwege gegraai en zakkenvullerij.
Tot slot stemmen veel mensen niet omdat ze daarmee als het ware tegen het Europees Parlement als geheel stemmen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






D66 op de vingers getikt na jubelbericht: ‘Laat je niet misleiden door deze verkiezingstruc’
Schwab schetst toekomst: je hoeft geen verkiezingen meer te houden
Worden verkiezingen gekocht? ‘Dit zet toch wel enorm aan het denken’
Hoe een geheimzinnige elite de Europese Unie creëerde om een wereldregering te vormen
VIDEO: Mysterieuze flits verlicht hemel boven Zuid-Rusland
Loop jij gevaar? Code rood in Nederland!
Vlaams Belang wil dat regering lidmaatschap World Economic Forum (175.763,87 euro per jaar) opzegt
“Mensen teleporteren is mogelijk, je achterkleinkinderen gaan het meemaken”
Per dosis veroorzaken coronavaccins ‘nu al 50 keer meer bijwerkingen’ dan griepprik