Op 11 maart 2021 werd bekend dat Denemarken, IJsland, Noorwegen en Italië voorlopig stopten met het inenten met het coronavaccin van AstraZeneca. Dat had te maken met zorgen over bijwerkingen van de prik.
In Denemarken waren meldingen binnengekomen van bloedproppen na vaccinatie. Italië stopte in verband met de dood van twee mannen op Sicilië.
Nederland prikte stug door. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG), dat beoordeelt of een vaccin nog gebruikt mag worden, liet weten ‘met de kwestie bezig te zijn’.

Stoppen
Diezelfde 11 maart verscheen Olaf Dekkers van het CBG aan tafel bij Nieuwsuur om uit te leggen waarom Nederland niet stopte met het AstraZeneca-vaccin. “Alleen in het meest extreme geval halen we een vaccin van de markt,” zei Dekkers.
Data-analist Cees van den Bos heeft weer een explosief Wob-document boven tafel gehaald. Het document dateert ook van 11 maart 2021 en is afkomstig van het ministerie van Volksgezondheid, waar Hugo de Jonge op dat moment de scepter zwaaide.
Het betreft een overleg tussen de programmadirectie COVID-19 (PDC-19) en de GGD. Onder het kopje ‘Vaccineren’ valt te lezen: ‘Stoppen met astra zenica (sic). PGB groep wordt nog astra zenica (sic) geprikt. Maar als het op is, dan is het op. Voor nu stoppen met astra prikken. GGD stopt met astra prikken. Niet weten of je het morgen als over te communiceren’.
Laatste rommel
Van den Bos vertaalt: ‘Stoppen met AstraZeneca, we prikken alleen de laatste rommel uit de voorraad nog weg’.
Dus op de dag dat de media berichtten dat Nederland gewoon doorprikt met AstraZeneca, het CBG aan tafel bij Nieuwsuur zei dat alleen in de meest extreme gevallen een vaccin van de markt wordt gehaald, werd intern besloten om te stoppen met AstraZeneca, maar eerst nog de laatste rommel weg te prikken.
Nog veel groter
Van den Bos merkt nog op dat het schandaal rond Janssen nog veel groter is omdat Nederland met 7,8 miljoen extra prikken werd opgezadeld en die meuk bij zorgmedewerkers werd ingespoten.
“Dan kan er ook gestopt worden met Pfizer!” reageert fractievoorzitter van FVD in de gemeente Land van Cuijk Marianne Akkermans. “Fatale gevolgen moeten genoeg zijn zou je zeggen. Meer dan ‘dood’ kun je niet zijn.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.







Octopus loopt over land (video)
Grootste mineraalwaterproducent in de VS geeft toe kraanwater te verkopen, maar het is wel 2000 keer zo duur
Voor eens en voor altijd bewezen: fluoride verlaagt het IQ. Hebben de ‘complotdenkers’ al die tijd gelijk gehad?
De geest uit de fles: Zoon van Biden zit diep in de Oekraïense biolabs
‘Geef vrouwen in vruchtbare leeftijd geen antidepressiva’
Hoe banken wereldwijde honger veroorzaken
‘Goed dat er een rechtszaak tegen de koning komt’
Dit wilde Hillary Clinton in 2010 met net vrijgelaten Julian Assange doen
Bolivia verzekert zich van economische onafhankelijkheid en weert Rothschild-banken