Archeologen hebben onder het kasteel in Olsztyn in het zuiden van Polen een uitgebreid netwerk van grotten en tunnels ontdekt. Sommige van de tunnels zijn mogelijk in de middeleeuwen door mensen gebruikt, en misschien zelfs al veel eerder.
Het kasteel, dat zich in de buurt van de stad Czestochowa bevindt, was ooit één van de grootste gebouwen van zijn soort. Vandaag de dag zijn de indrukwekkende ruïnes een trekpleister voor toeristen.
Het fort is gelegen op een grote heuvel. Eronder bevindt zich een grote grot, waar archeologen momenteel opgravingen verrichten. Binnen de kasteelmuren stuitten de archeologen op een spleet, die leidt naar een nog onbekende grot. Over de omvang en ouderdom van de grot is nog niets bekend, zo liet hoofdonderzoeker Mikolaj Urbanowski weten.
Nog meer
De archeologen vermoeden dat er nog meer rotsspleten of tunnels in het gebied rond het kasteel zijn te vinden die naar andere grotten leiden. Onder het kasteel bevindt zich een uitgebreid netwerk van ondergrondse gangen. Het is nog te vroeg om te zeggen waar ze naartoe leiden en hoe groot ze zijn.
Het kasteel in Olsztyn behoorde toe aan de bisschop van Krakau, Jan Muscata, en werd vervolgens herbouwd door Casimir III de Grote.
[Ancient Pages via PAP]
Vrouw met slopende aandoening binnen 24 uur genezen door cannabisolie. Dit zegt ze er zelf over
Gigantische hagelstenen in Duitsland (video)
Nieuwsuur fel bekritiseerd om ‘vreselijk’ item over Hunter Biden: ‘Noemen jullie dit echt journalistiek?’
Cardio-anesthesioloog is het zat: ‘Ik ga me met alle wettelijk toegestane middelen verzetten tegen onze regering’
‘Heftig en omstreden’ wetsvoorstel: kabinet wil soort 3e geheime dienst creëren om burgers te bespioneren
Maastricht UMC: van de 10 coronapatiënten op de afdeling hebben ten minste 9 een vaccin gehad
Ze geven (eindelijk) toe dat test fout-positieven oplevert
Vaccindeskundige Geert Vanden Bossche: het is ‘absoluut absurd’ om mensen boosters te geven
Inwoners Aleppo over Witte Helmen: “Als de camera’s uitstaan laten ze mensen onder het puin liggen”